„Tenhle projekt jsem chtěl zrealizovat už od roku 2009. Dostal jsem to vlastně za trest na vysoké škole, kde jsem neměl dost účastí na přednáškách a hrozilo, že nedostanu zápočet,“ vzpomínal s úsměvem Jiří Mádl, který je známý divákům především jako herec. Jedná se o jeho třetí film, který sám režíruje a současně mu píše i scénář.

„Dostal jsem tehdy za úkol přečíst tlustou knihu Od mikrofonu k posluchačům autorky Evy Ješutové, a tam jsem našel tu osudovou kapitolu. Je v ní scéna s jakýmsi Rostislavem Běhalem v kanceláři u tehdejšího ministra kultury a informací Karla Hoffmanna. Ta scéna je strašně silná a především kvůli ní jsem se rozhodl ten příběh natočit,“ doplnil Mádl.

Závěrečné natáčení dobového filmu Vlny scenáristy a režiséra Jiřího Mádla. | Video: Deník/Radek Cihla

Přípravy na natáčení trvaly několik let. V kinech se má nový film objevit příští rok.

Dobové drama z konce 60. let minulého století je inspirováno skutečným příběhem skupiny korespondentů mezinárodní redakce Československého rozhlasu. Proto se převážně natáčelo v budovách dnešního Českého rozhlasu včetně té plzeňské.

V hlavní roli se ve filmu objeví Vojtěch Vodochodský, v dalších pak Igor Bareš, Stanislav Majer, Táňa Paulhofová, Martin Hofmann nebo Vojtěch Kotek.