Městské části nabídla pozemky ke koupi Společnost OC 9. Pozemky nabízí za částku 175 milionů korun, za dvě třetiny by chtěla 60 milionů. „Ten rozdíl je tak výrazný proto, že v podstatě ve chvíli, kdy by mohli tu třetinu pozemku zastavět, tak se jim vrátí výnos z toho pozemku tím, že postaví baráky a ty domy," uvedl Tomáš Portlík, místostarosta městské části Praha 9.

Tři otázky v anketě 

Vlastník pozemku si stanovil podmínku, že mu městská část dá souhlas na stavbu rezidenčního objektu, který chce vybudovat na třetině pozemku. Stavba by stála na konci parku, u stanice metra Střížkov. Zatím není jasné, jak by vypadala. Pokud by městská část celý pozemek nekoupila, chtěla by promluvit do podoby stavby.

V anketě se tedy městská část bude svých obyvatel ptát na tři otázky. Má odkoupit všechny pozemky od současného parku k Lovosické ulici, nebo zda- li má koupit pouze dvě třetiny plochy, či nemá kupovat nic. Součástí ankety bude i brožura, v níž bude současná situace popsána. V případě odkupu pozemku bude Praha 9 žádat o finanční podporu magistrát. Za předpokladu, že by se park prodloužil, posune se stávající parkoviště v Jiřetínské ulici k Vysočanské ulici.