„Ještě před dokončením této investice se uskutečnila jednání s realitními a investičními fondy o prodeji této unikání nemovitosti. Nástupem hypoteční krize na přelomu roku 2007 a 2008 však byla tato jednání přerušena a společnost dokončila projekt zcela ze svých zdrojů bez jakéhokoliv úvěru. A ačkoliv v současné době nejednáme o prodeji tohoto největšího aquaparku, rádi bychom jej nabídli městu,“ sdělil Deníku předseda představenstva Pavel Sehnal.

Pražští radní se však k této nabídce staví opatrně. „Zatím jsme žádné oficiální stanovisko firmy neobdrželi. Podle mne se ale jedná o megalomanský projekt, který by město nemělo jak využít,“ popisuje stanovisko radnice Markéta Reedová (SNK ED).

S jejím názorem souhlasí i tiskový mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf. „Žádná nabídka ze strany majitele Aquparku dosud neproběhla, pokud ano, návrh by musel projít radou a zastupitelstvem. Nedovedu si ale takovouto investici dost dobře představit.“

O luxus za 4, 5 miliardy nemají zájem ani v Praze 11, kde plánují vybudování vlastního areálu pro obyvatele tamější městské části. „Koupě Aquaparku v Čestlicích není slučitelná s tím, co bychom rádi vybudovali na našem území my. Mělo by se jednat o multifunkční projekt, kde lidé naleznou jak zimní stadion, tak krytý i venkovní bazén. Chceme tak vyjít vstříc obyvatelům Jižního Města, kteří již dlouho volají po sportovním vyžití,“ vysvětlila odmítavý postoj Prahy 11 k případné koupi čestlického akvaparku tisková mluvčí Prahy 11 Andrea Wolfová.

Odborníci případný prodej areálu zdůvodňují jeho vysokými cenami a malým zájmem Pražanů. Řada z nich totiž raději využije nabídky společnosti Student agency a spolu se svými ratolestmi cestují do libereckého Babylonu. „Ano, je to tak, nabízíme zájemcům zvýhodněné balíčky. Ty obsahují zpáteční jízdenku do Liberce za 40 korun. K té si ale musí zakoupit vstupenku. Ta je však již standardní cenu,“ uvedla Deníku ředitelka autobusové přepravy společnosti Student agency Kristýna Čermáková. I s jízdným do Liberce ale přijde Pražany aquapark podstatně levněji.

Zatímco v Liberci čtyřčlenná rodina zaplatí za celodenní pobyt ve vodním ráji pouze 960 korun, s jízdným 1120, v Čestlicích sáhnou do kapsy podstatně hlouběji. Tytéž služby by pražskou rodinu vyšly na rovné dva tisíce. Do dalších ekonomických problémů může podle ekonomů přivést také čtyřhvězdičkový hotel Aquapalace s kapacitou 425 lůžek, jehož otevření plánuje společnost SP Group na 1. prosince. Podle ekonomů totiž vůbec není jisté, zda se další luxusní hotel v metropoli uživí.