Břevnovský klášter.

Starý Břevnov

Bydlel jsem v samém středu starého Břevnova. Je to podle mě místo, kde je ještě cítit atmosféra staré Prahy a bývalých pražských předměstí. Zkrátka krásné a klidné místo se spoustou zeleně a skvělých hospod.

Vršovice

Vršovice
První čtvrť, kde jsem v Praze žil, s ulicemi nazvanými podle států bývalého Sovětského svazu. Věčné „béčko“ za Vinohrady, ale přesto ukrývající secesní domy a funkcionalistickou budovu Husova sboru s věží a divadlem MANA pod kostelem, dříve až pro 300 sedících diváků. Botič, Grébovka, Waldeska, Koh-i-noorka a Eden! Skutečný ráj a milovaná Slavia.

 

Pražský hrad.

Pražský Hrad
Strávil jsem tam téměř dva roky jako voják Hradní stráže. Měl jsem možnost poznat místa a zákoutí veřejnosti běžně nepřístupná. Matyášova brána, podle které jsem pojmenoval jednoho ze svých synů, ranní rozcvičky na Loretánském náměstí, útěky „na vycházky“ prázdnou Nerudovkou, Baráčnická rychta a hlavně Václav Havel!

Grébovka.

Havlíčkovy sady Grébovka
Jedinečná zelená oáza, založená pražským průmyslníkem Gröbem za astronomickou finanční částku. Obnovená vinice, výhled na nuselské údolí a vzpomínka na dnes již zaniklé antukové kurty, kde jsem hrál volejbal. V okolí pak tajemné uličky s pavlačovými domy a Kino Pilotů.

 

Rokytka.

Okolí Rokytky (a Praha 9)
Bývalá tovární a industriální čtvrť, kterou komunisté v 50. letech minulého století dovedli „k dokonalosti“. V současnosti dynamicky se rozvíjející čtvrť s bytovou výstavbou, novým rybníkem, což je, myslím, v Praze unikát, s přírodním fitness parkem, cyklostezkou, běžeckými tratěmi a hlavně útulný a příjemný areál RC Praga Praha, kde trávím dost času.