Už v pondělí bude spuštěn pražský přívoz. Vozit bude cestující mezi Kampou, Čertovkou, Karlovým a Mánesovým mostem. Vyjíždět bude čtyřikrát denně, a to v 11, 12, 17 a 18 hodin.

Pro obyvatele centra zdarma

Bezplatně budou moci tuto službu využívat obyvatelé centra metropole. Prokazovat se budou občanským průkazem, ve kterém musí mít zapsáno místo trvalého bydliště v Praze 1. Podle starosty první městské části Petra Hejmy (ODS) je to jedna z ukázek sociální odpovědnosti firem.

„Každý subjekt, který chce v Praze 1 podnikat, jí musí také přinést nějakou výhodu,“ řekl včera.

Cena pro všechny ostatní zájemce bude podle ředitele První všeobecné člunovací společnosti Zdeňka Bergmana stejná jako při běžné jízdě parníkem.

Kromě přívozu by od příštího jara měla mezi ostrovy opět jezdit takzvaná Želva. „Parník propojí Slovanský, Střelecký a Dětský ostrov. Stejně jako to fungovalo dříve,“ přiblížil projekt Hejma. Zároveň má vedení radnice v plánu vytvořit na Střeleckém ostrově volnočasový areál. Jeho součástí mají být hřiště pro nejmenší děti i pro teenagery. „Plánujeme i dráhu pro bruslaře a streetballové hřiště,“ doplnil Hejma. Zřejmě nejvzdálenějším projektem je vodní tramvaj. Ta má jezdit v budoucnu podél pravé náplavky. Začleněna má být do systému pražské hromadné dopravy.