Po čtyřech kolech se áčko S.N.F. krčí na předposlední příčce tabulky první ligy. Jenže v posledním zápase nastoupilo proti favorizovaným Smutným potapěčům. A navíc – do konce sezony „podzim 2007“ zbývá v Hanspaulské lize ještě sedm kol. Proč se jmenují S.N.F.? „Vlastně ani nevím, odkud náš název pramení, nejspíš vznikl v hospodě,“ zamyslel se nad historií klubu Sdružení nedoceněných fotbalistů tvůrce hry Marek Šveda.

Dnes již legendární tým Hanspaulské ligy vznikl v roce 1988, a tak právě prochází jubilejní čtyřicátou sezonou. „Jsme fotbalová parta už od dětství, kopali jsme na plácku na Bohdalci, a tak je tomu dodnes,“ naznačil Marek jedinečnost svého celku, ve kterém působí téměř výhradně hráči bez zkušeností z vrcholového fotbalu.

„V tomhle jsme v první lize raritou, opravdu jde skoro bez výjimky o kluky z plácku,“ potvrdil Šveda. Z pohodového přístupu k soutěži vyplývají i ambice družstva. „Nedocenění“ už v plánech do budoucnosti v Hanspaulce kalkulují i se svým věkem. „Nechci, aby to vypadalo příliš nabubřele, ale z legrace jsme si stanovili cíl, vyhrát první ligu a hned na to se přihlásit do veteránské soutěže,“ žertoval šestatřicetiletý Šveda.

S.N.F. se může opřít o vlastní rezervy, béčko sbírá zkušenosti v páté lize. „A zase to jsou kluci z bohdaleckého hřiště,“ připomněl Marek Šveda.