„Vzhledem k tomu, že ze strany lidí bez přístřeší je zájem se starat o své čtyřnohé miláčky, rozhodli jsme se ve spolupráci s centrem sociálních služeb už po šesté jim umožnit bezplatně naočkovat jejich psy proti vzteklině, psince a psoriáze. Naší snahou je tímto způsobem přispět nejen k větší ochraně samotných psů, ale i Pražanů, kteří se s nimi dostanou do styku,“ uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Nalezená štěňata.
Otřesný případ nelidského chování: bestie nechala venku dvě malá štěňata

Kromě očkování budou mít lidé bez přístřeší příležitost konzultovat zdravotní stav svých čtyřnohých kamarádů a péči o ně. „Psi budou také označeni čipy, s jejichž pomocí mohou být identifikováni v případě zaběhnutí či odchytu a případně vráceni majitelům,“ upřesnil ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

Poslední očkování se uskutečnilo v květnu, kdy byly naočkovány přibližně dvě desítky psů. „Klienty informujeme o akci pomocí letáčků, které mezi ně distribuují terénní pracovníci. Zároveň je oslovujeme prostřednictvím dalších poskytovatelů sociálních služeb, kteří zajišťují pomoc lidem bez přístřeší,“ doplnila zástupkyně ředitele centra Ludmila Tomešová.

Policie hledá původní majitele ukradených předmětů.
Policie ukázala zabavený poklad loupežníka Konráda. Je to vaše? Přihlaste se