„Vážený pane primátore, vážení radní hlavního města Prahy, obracíme se na Vás s urgentní žádostí o pomoc v kauze parku Na Pláni. Na magistrátních pozemcích svěřených do správy městské části Praha 5 tam firma Geosan pokračuje v rozsáhlých stavebních pracích, které považujeme za protiprávní," píšou v dopise jménem občanského sdružení Přátelé Malvazinek Martin Lepšík a Veronika Motalíková.

Na Pláni má na zelené louce vyrůst více než desítka domů. Podle odpůrců stavby by to znamenalo likvidaci zeleně i několika druhů živočichů, mezi nimi jsou například krahujec, rorýs, ještěrky nebo netopýři. Při výstavbě by podle dokumentu byla zbourána také mateřská škola.

Podle obyvatel navíc developer staví navzdory rozhodnutí Městského soudu v Praze, který 31. července 2012 zrušil stavební povolení vydané v květnu téhož roku. „Důležité je, že dle nevýhodné smlouvy o smlouvě budoucí kupní z roku 2006 podepsané Milanem Jančíkem hrozí prodej pozemků hlavního města Prahy svěřených Praze 5 developerovi hluboko pod cenou, za 49 milionů korun, která byla zjevně navržena, aby se rada městské části Praha 5 vyhnula souhlasu zastupitelstva hlavního města," napsali obyvatelé v dopise s tím, že cena pozemku je podle cenové mapy minimálně 100 milionů.

„Toto je typický kostlivec Milana Jančíka a pokud z něj půjde utéct, tak to udělám," řekl k tomu na květnovém jednání zastupitelstva starosta Prahy 5 Miroslav Zelený (UNP). Geosan chce na pláni vystavět více než desítku villadomů.