Aby radnice splnila požadavky lidí, kteří sepsali petici, se stává málokdy. Lidem žijícím na Jarově se to ale podařilo.

Dopravní podnik před několika měsíci zrušil linku 234, která jezdila na zastávku Habrová. Místní si to nenechali líbit, sepsali petici a dosáhli svého. Náhrada za zrušený spoj dokonce posílí.

Vyjednávání nebylo jednoduché

„Obnovení autobusové linky požadovaly po radnici zhruba dvě stovky lidí. Další podpisy ale neustále přibývaly. Začali jsme proto jednat s dopravním podnikem a ten souhlasil s obnovením spoje. Na místo linky 234 však ulicí Habrová bude projíždět prodloužený spoj číslo 124, který dříve končil u stanice metra Želivského,“ řekl mluvčí radnice Prahy 3 Jan Sotona.

Podle něj ale nebylo vyjednávání nijak jednoduché. „Dopravní podnik dlouho trval na svém stanovisku, že spoj je nerentabilní. Nakonec jsme však nalezli společné řešení, takže stávající linka 124 mezi Dvorci a Želivského bude prodloužena,“ řekl k tomu místostarosta Prahy 3 Zdeněk Lochman.

Od stanice metra trasy A tak autobusový spoj nově povede po trase Mezi hřbitovy, Červený dvůr, Malešická a Vackov až do zastávky Habrová.

Pojede dál a častěji

Zástupci dopravního podniku se s městskou částí dohodli na dalším dopravním vylepšení. Na autobusové lince 175, která míří z Florence přes Koněvovu a Olšanské náměstí na Skalku, je od 1. září zaveden intenzivnější provoz. Po její trase projíždí dvojnásobný počet souprav.

„Jestli se linka do Habrové vrací, je to fajn. Jezdil s ní syn s manželkou a když ji zrušili, dost si stěžovali. Komplikovalo jim to totiž cestu do práce,“ řekl Deníku Zdeněk Drlík, který bydlí na Jarově.