Nutnou přeměnou prošlo nejen zázemí lodi, úklidu se dočkalo i její okolí. „Během odstávky byla provedena oprava čističky, dále drobné opravy interiéru a sociálních zařízení. Pracovalo se také na vylepšení okolí lodi. Po necelém měsíci se tak opět rozběhne její provoz v běžném režimu," uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Vstup pouze ve střízlivém stavu

Podmínky, jak se na loď dostat, zůstávají stále stejné. „Je to plnoletost klienta, dále předložení osobních dokladů a střízlivý stav," popsala zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Praha Ludmila Tomešová.

Loď lidem bez domova nenabízí pouze střechu nad hlavou. Kromě přespání zde mohou využít také koupelnu k osobní hygieně. Pracovníci Centra sociálních služeb Praha jim tu navíc nabízí poradenství v oblasti sociální a právní. Noc zde stojí dvacet korun.

Pro lidi, kteří zde běžně přebývají, zajistilo město během měsíční odstávky náhradní ubytování. „S předstihem jsme oslovili neziskové organizace a s nimi jsme zajistili případnou pomoc pro klienty z lodi Hermes," doplnila Ludmila Tomešová.

Čtěte také: Opravený Hermes začne opět sloužit lidem bez domova