S vrcholící rekonstrukcí Zenklovy ulice se postupně proměňuje i její bezprostřední okolí. „V těchto dnech zahajujeme práce na revitalizaci parčíku u Rokytky u ulic Stejskalova a U Rokytky. Ačkoli se parčík nachází u libeňské dopravní tepny, Zenklovy ulice, a nedaleko Libeňského zámečku, je toto místo velmi zanedbané. Libeňáci si zaslouží moderní a udržovaný veřejný prostor,“ uvedl místostarosta Matěj Fichtner.

Kromě vyčištění od nekoncepčně vysázené zeleně a náletových dřevin přibydou lavičky a koše a dojde i k opravě zdejších chodníků. „Stávající zeleň je nutno ošetřit a zkultivovat. Vybudujeme nové chodníky s povrchem z kamenné dlažby a vzniknou i nové plochy z drobného kameniva s osazením dekorativních kamenných solitérů, bude doplněno i veřejné osvětlení podél chodníku u Rokytky,“ přiblížil místostarosta plány.

Revitalizace malého parku potrvá přibližně dva měsíce, pokud se při samotné realizaci nevyskytnou žádné problémy, a radnice za ni zaplatí zhruba tři miliony korun. „Je to sice malá akce, která však pro místní může znamenat hodně. Z Libně se postupně stává úžasné centrum Prahy 8,“ uzavřel Fichtner.