Za celý pobyt od 16. do 23. června starší obyvatelé z Prahy 1 zaplatí pouze stravu. „Naši senioři jsou každý rok ubytováni po dvou v útulných a pohodlných chatkách s vlastním sociálním zařízením tvořeným WC a sprchovým koutem. K dispozici jim je pětkrát denně výborná strava,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který každoročně jezdí na tábor podívat.

Organizátoři samozřejmě myslí i na zvláštní požadavky a nároky. Diabetici dostávají druhou večeři, ale vyhoví se i dietetickým omezením či náboženským alimentárním tabu. Je jen třeba vše v předstihu při podepisování přihlášky nahlásit. „Pitný režim je navíc plně v ceně. U baru je pak možné si dokoupit nápoje podle vlastního výběru,“ doplnila ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová.

Dobronice u Bechyně najdete v malebném prostředí řeky Lužnice. Okolí chatek poskytuje široké možnosti pro příjemný pobyt. „Letošní celotáborová hra se jmenuje Ze života hmyzu a naši seniorští účastníci se mohou těšit na celodenní organizovaný program plný soutěží, her a zábavy,“ popsala ředitelka Střediska sociálních služeb

Vše je samozřejmě přizpůsobeno věku a zdravotnímu stavu. „V případě pěkného počasí jsme co nejvíce venku, za deště pak máme k dispozici krásné vnitřní prostory. Nechybějí táborák ani koncerty,“ dodala Čelišová. Přihlášky na tábor můžete odevzdávat do 12. března v Dlouhé 23.