Největší problém mají místní s nonstop hernou Zipo. Ta stojí v sousedství obytného domu a od nejbližších bytů ji dělí jen několik metrů. „Mám čtyřletého vnuka, jehož přes ten hluk nemůžu uspat. Sama mám se spánkem problémy,“ stěžuje si obyvatelka jednoho z bytů. Jméno uvádět nechce, stejně jako ostatní lidé v domě má strach. Na náměstíčku před domem totiž nejsou výjimkou rvačky, nedávno dokonce shořel kontejner na odpadky.

Provozovatel se brání

Provozovatel herny Antonín Vekrbauer se od nepořádku a hluku v okolí restaurace distancuje. „Vnitřní zvukové zkoušky máme v pořádku a venkovní zahrádku ve 22 hodin uklízíme. Dveře zavíráme kvůli klimatizaci,“ tvrdí. Místní ovšem tvrdí opak. Zahrádka je podle nich otevřena mnohdy i po desáté večer a dveře bývají otevřeny. „Ulice smrdí močí, před domem míváme zvratky a spousty vajglů,“ uvádí další z obyvatel.

Radnice si neví rady

Problém nedokáže vyřešit ani radnice. „Pověřili jsme příslušný úřad, aby se podíval, jestli můžeme věc napadnout. Spíš to ale vypadá, že ne. Jediné, co můžeme dělat, je v případě porušování zákona a vyhlášek posílat na místo strážníky a policii,“ říká starosta Letňan Ivan Kabický. Pikantní je i fakt, že minulé vedení letňanské radnice povolilo vznik nonstop herny jenom pár desítek metrů od základní a mateřské školy.

Další z problematických provozoven, Billiard Club Šumperka, se podle místních obyvatel v poslední době zklidnila. Předtím způsobovala problémy jako Zipo. Důvod je prozaický. Šumperka se na rozdíl od nonstop herny Zipo, nachází v objektu, který vlastní obec. Ta tak má na provozní podmínky větší vliv než u Zipa, který patří soukromníkovi.

Podrobněji se tématu věnujeme v pondělním vydání Pražského Deníku ( 25. 6. 2007 ) na str. 11