Pozemky a komunikace patří hlavnímu městu. Letňanská radnice se teď bude snažit dostat je do svého držení, aby měla lepší pozici pro vyjednávání s majiteli areálu Avia. „Nejbližší městská rada bude jedna to zaslání žádosti na magistrát hlavního města. Budeme chtít svěření komunikace do správy naší radnice,“ řekl starosta Letňan Ivan Kabický (ODS). Pro místní obyvatele by otevření cesty znamenalo výrazné zkrácení cesty do Čakovic. Zároveň by se ulevilo provozu na souběžné Tupolevově ulici. „Navíc doprava v dalších letech ještě vzroste, protože ve Veselské ulici se plánuje nová výstavba,“ dodává starosta.

O otevření cesty se pokoušela i minulá garnitura, ale bez úspěchu. Bývalý místostarosta Oldřich Miffek (ČSSD) v tom vidí politikum: „Ze strany hlavního města nebyla dostatečná komunikace směrem k naší městské části ani snaha nám pomoct. Teď, když je u moci nové vedení radnice, tak se najednou věcipohnuly,“řekl Miffek.

Občany ale zajímá jenom to, aby byla cesta průjezdná. „Pro nás staré rezidenty jsou to vzpomínky. Jezdili jsme tudy do Čakovic dlouhá léta. Jenám jedno, komu se podaří silnici otevřít, hlavně ať je to brzy,“ uvedla Eva Pavlíčková z Letňan.

Podle starosty Kabického by mohla být cesta otevřena již příští rok. Mimo vozovky se počítá i se stezkou pro cyklisty a pěší trasou.