Vstupenky na derby. Byly vyprodány už šest dnů před zápasem. „Před odletem do Odense už zbývalo několik posledních lístků,“ potvrdil informaci sparťanský tiskový mluvčí Jakub Otava. Ceny lístků se pohybovaly od 50 do 230 korun.

Doprava. Kvůli rozkopané Letenské pláni Sparta nedoporučuje fanouškům cestovat na utkání automobilem až ke stadionu. Parkovací plochy mají velmi omezenou kapacitu. „Diváci by měli využít spíše městské dopravy,“ uvedl za letenské vedení Jakub Otava.

Poslední příprava. Vážnost a důležitost utkání provázely i poslední dny před derby. Oba celky si tak den před utkáním uzavřely tréninky.

Soustředění. Slávisté se před derby přestěhovali ke krátkému soustředění do jednoho s pražských hotelů. Mediální aktivity a kontakty s hráči v týmu byly v den utkání přísně zakázány.

Přestávka. Sparta na derby nechystá žádný doprovodný program. Poločas tak vyplní pouze klasická střelecká soutěž o finanční ceny.

Důvěra. Člen představenstva Slavie, Tomáš Rosen, si ve Fortuně vsadil, že sešívaní vyhrají minimálně o tři branky. Svůj odvážný názor podpořil ještě odvážnější sázkou. Sto tisíc korun. Tato netradiční sázka je ohodnocena kurzem 16:1, což znamená, že pokud bude pan Rosen úspěšný, vyplatí mu Fortuna 1,6 milionu.

Vklady. Na všechny tři základní možnosti výsledku, tedy na výhru domácích, remízu i výhru hostů, jsou vzácně vyrovnané. Na výhru domácí Sparty je vsazeno 800 000 korun, na remízu 750 000 a na výhru Slávie 785 000 korun.

Sázky. Favoritem je pražská Sparta s kurzem 2,45. Ta je navíc povzbuzena postupem do skupiny v poháru UEFA, ale zároveň oslabena o Abrahama a Řepku. Také start Horvátha je nejistý.

Bezpečnost. Policie v předvečer utkání neuvažovala o mimořádných opatřeních. „Vnímáme tento zápas jako bezproblémový, ale situaci budeme operativně sledovat a vyhodnocovat,“ řekla Deníku Eva Miklíková, policejní mluvčí. V ulicích se očekává několik desítek policistů, kteří mohou být v případě potřeby posíleni. Sparta naopak zápas bere jako rizikový. „Řadíme ho mezi nejnebezpečnější zápasy sezony,“ uvedl Otava.