„Akci jsme uspořádali nejen kvůli skejťákům, ale kvůli všem lidem, kteří sem chodí odpočívat. Já jsem v Praze 7 vyrůstal a výstavba akvária je naprosto nesmyslná. Bývalý pomník je rovněž unikátní v tom, že je vhodný pro disciplínu free style. Hlavní město sice argumentuje tím, že mladí mohou jezdit na Štvanici, ale zdejší park je upraven úplně pro jinou disciplínu.

Je to jako srovnávat běžkování a sjezdové lyžování,“ sdělil pořadatel akce Martin Fisher. Za pravdu mu dal i jeden z vyznavačů tohoto sportu Tomáš Vintr. „Pokud bychom o Stalina přišli, pro český skateboarding by to znamenalo vrácení se o deset let zpět. Toto místo je ve světě velmi známé,“ uvedl. Přiznal, že petici proti zástavbě na Letné podepsal už před několika týdny na nábřeží Ludvíka Svobody.

Skateboardisty podporuje i Václav Havel

Dnes se s ním ztotožnili i další členové skateboardové komunity. Mezi nimi byli také lidé kolemjdoucí a lidé, co bydlí v okolí. Podpisem podruhé přispěl i bývalý prezident Václav Havel. Teď už oficiálně. „Havel naši snahu podporoval od začátku. Petici sice podepsal už před několika týdny, ale listina na níž jsme měli asi čtyři jména je neplatná kvůli tomu, že se změnil petiční výbor,“ objasnil Deníku Ondřej Mirovský ze Strany Zelených, který kampaň na Letné připravil.

V současnosti mají pražští zelení už více než tisíc podpisů, což znamená jediné: Otázka zástavby se bude muset řešit na zastupitelstvu hlavního města. Tam chtějí zelení rozproudit také debatu o Národní knihovně a stadionu Sparty.