Odbavení cestujících na pražském letišti sice pokračuje, je však pomalejší a protahuje se. To může způsobovat i fronty, sdělila ČTK mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková. "Dnes v 10:40 vypadl systém na check-in odbavení na globální úrovni. Odbavení se časově prodlužuje a mohou se tvořit fronty. Problém není na straně Letiště Praha. Děkujeme za pochopení a za trpělivost," uvedla v pátek Divíšková. Jak dlouho mohou problémy trvat, zatím není jasné.

O chaosu na letišti v Sydney na začátku školních prázdnin píše zpravodajský server News.com.au. "Nemohl jsem se odbavit, aplikace nefunguje, odbavení zavazadel nefunguje a na zákaznický servis se tvoří obrovské fronty," uvedl jeden z cestujících.

"Dovolujeme si vás informovat, že z důvodu globálního technického problému se v Budapešti výrazně protahuje odbavení, podobně jako na jiných letištích," informovalo na facebooku letiště v Budapešti. Podle serveru Portfolio.hu se problém týká mimo jiné letišť v Německu, Francii či Británii.

Letiště Václava Havla v Praze: Terminál 2.
Letiště na několik dní uzavře příjezd k Terminálu 2. Kvůli evropským delegacím

O technické závadě systému odbavení Altea na letišti v Curychu informoval server 20min.ch. Závadu potvrdila mluvčí letiště, pasažéři museli být odbavování manuálně. O výpadku systému na londýnských letištích Heathrow, Gatwick, Luton a Stansted píše server MyLondon.news.

Stávka za vyšší mzdy dnes omezila dopravu na pařížském letišti Charlese de Gaullea a dalších francouzských letištích. Podle odborů by protest mohl trvat až do neděle. V sousedním Německu se dnes koná výstražná stávka zaměstnanců odpovědných za údržbu infrastruktury na hamburském letišti.