Konal se tu v pořadí již druhý happening, jimž se místní snaží poukázat na to, jaká by byla škoda vykácet část lesa kvůli odpalištím. „U Běchovic se vysazuje les za miliony a tady by ho chtěli kácet, s tím v žádném případě nesouhlasíme. Byla by to obrovská chyba, výstavba se tu rychle rozrůstá a za les jsme všichni rádi. Rozhodně se neozýváme neposledy, šestého září půjdeme i na demonstraci před magistrát,“ řekla Libuše Pišanová z Úval, která dorazila na akci mezi prvními.

Zpočátku se pod pódiem sešlo asi jen kolem čtyřiceti lidí, během celého odpoledne se tu prostřídaly zhruba tři stovky. „Bylo to velice úspěšné, hlavně oceňuju, že si to zorganizovali sami mladí lidé z Úval a snámi se potom zkontaktovali,“ uvedla jedna z mluvčích, zastupitelka magistrátu za Stranu zelených Eva Tylová. Na akci nechyběli ani starostové okolních městských částí. „Musíme se všichni spojit a vyjádřit náš názor, protože nikdo jiný to za nás neudělá,“ vyzval občany klánovický strarosta Ladislav Hrabal. „Jsem přesvědčen, že se Klánovice nestanou evropskou raritou, kde si občané v 21. století nechají vykácet les, aby se tam mohl hrát golf,“ doplnil.

Jeho předchůdce na starostenském křesle Jaroslav Losert si celé odpoledne dokumentoval s fotoaparátem v ruce. „Záměr Forrest Golfu odmítlo už zastupitelstvo za mého působení na radnici. Metropole se rozšířila kvůli zeleni, ne kvůli golfovému hřišti, kterých je ve městě dost. Právě pro svůj les spadly Klánovice do Prahy,“ sdělil. Pokud by investor dosáhl svého, místní les by se zmenšil o zhruba 1,3 procenta své rozlohy. Společnost, která tím usiluje o dobudování devítijamkového hřiště pokládá podobné happeningy za neobjektivní kampaň lidí, kteří hledají téma pro svůj politický, případně jiný prospěch.