Jde o nejstarší lékárnu na Malé Straně, založil ji měšťan Bartoš se svou ženou Kateřinou roku 1488. Po bitvě na Bílé hoře připadla budova šlechtici Janu Danielu Kaprovi z Kaprštejna, který předsedal soudu s účastníky stavovského povstání v roce 1621.

Nejenže si tím vysloužil nenávist Čechů, v lásce ho neměla ani jeho mladičká a krásná manželka Anna Marie z Greifenfelsu. A to dokonce natolik, že přiměla svého milence, aby v roce 1625 Kapra zavraždil.

Spiklenci byli o rok později popraveni a dům pak často střídal majitele. Nejčastěji jimi byli dvorní lékárníci, kteří zde připravovali léky podle receptur alchymisty Edwarda Kelleyho.

V září 1857 koupil lékárnu Benjamin Fragner, a tím se začala odvíjet téměř stoletá etapa, během níž se podnik stal rodinným dědictvím.

Penicilin skryli před nacisty

Fragnerovi stojí za počátky průmyslové farmacie v Česku, protože se snažili léky vyrábět ve velkém. Vymýšleli také všelijaké nové přípravky, z nichž nejznámější je Pražská domácí mast.

Ta měla tak velký úspěch, že majitelé museli lékárnu brzy rozšířit. Později tu spatřily světlo světa další známé léky jako Sibrumin, Thymomel a Balsam Dr. Rosy.

Až do konce druhé světové války byl hlavou rodinné firmy Jiří Fragner, který se podílel na vzniku českého penicilinu. Ten dokázal úspěšně skrýt před nacisty, kterým namluvil, že vyrábí postřik proti plísním.

Podnik sice úspěšně přestál obě války, ránu mu však zasadil rok 1946, kdy byl znárodněn. Na počátku 90. let byl zprivatizován.