Architektonický návrh je dílem nizozemského studia MVRDV Architects. „Na rozdíl od klasické zástavby vilové čtvrti i stávajícího areálu je náš návrh založen na otevřenosti a prostupnosti území. Apartmány jsou vyzdviženy nad úroveň parteru a umožňují tím vytvoření vzdušného veřejného prostoru se zahradou pro obyvatele i veřejnost,“ popsal hlavní architekt projektu Winy Maas při své prezentaci v Centru architektury a městského plánování (CAMP).

Návrh počítá u rezidencí také se střešními zahradami s výhledem na Prahu.

Proti jsou místní sdružení

Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) oceňuje, že záměr naváže na původní účel objektu a nabídne další občanskou vybavenost. Kritikům z řad místních sdružení naopak vadí, že nový komplex má sloužit primárně k bydlení a pro ordinace je vyhrazeno jen nejnižší podlaží.

Sanatorium bylo za minulého režimu součástí zařízení Sanopz, které se staralo o vysoké stranické funkcionáře. Původně zde za první republiky sídlil Bakulův ústav pro výchovu životem a prací, který se odštěpil od Jedličkova ústavu. Po roce 1989 se sanatorium přesunulo do nového pavilonu nemocnice Na Homolce.

Radnice Prahy 5 areál o více než čtyřech hektarech prodala v roce 2004 soukromé firmě a po dalších letech chátrání změnil majitele. V současné době je většina objektů prázdná, sídlí zde pouze ambulance zubních lékařů a také lékárna. K realizaci plánovaného developerského projektu bude nyní potřeba změna územního plánu.