Dvě nové lavičky před poliklinikou využívají už týden obyvatelé Barrandova. Umístila je tam radnice Prahy 5 poté, co jejich instalaci starosta Milan Jančík (ODS) veřejně slíbil na akci Den s Deníkem. Otázku laviček otevřel v diskusi se starostou Miroslav Krejčíř. „Když jde starší člověk na vyšetření, tak si potřebuje občas odpočinout. Není ale kde,“ stěžoval si. „Je to otázka dvou až čtyř telefonátů,“ odpověděl mu Jančík.

„Lavičky byly instalovány ve středu 9. května,“ informoval mluvčí radnice Jan Šlajs s tím, že cena jejich pořízení byla sedm tisíc korun. „Stav je již konečný,“ uvedl Šlajs. Doplnil ale, že pokud úřad zjistí, že dosavadní počet opravdu není dostačující, tak lavičky přidá. Nyní se chce radnice zaměřit na celkový počet laviček na Barrandově. Chystá se opravit i ty, které nejsou v jejím vlastnictví, aby odpovídaly komfortu a úrovni barrandovského sídliště.

V ostatních lokalitách Prahy 5 nic takového neplánuje. „Spíš jsme připravení reagovat na podněty a potřeby občanů, protože jen místní vědí, kde jsou místa k sezení třeba,“ uzavřel Šlajs. Instalace laviček ovšem nebyl jediný slib, který 26. dubna na Tilleho náměstí padl. Starosta Jančík také přislíbil do měsíce odstranit polovinu zpomalovacích pruhů a stálou policejní hlídku s radarem ve Slivenecké ulici. Také se prý pokusí s dopravním podnikem domluvit, aby tramvajová linka číslo 20 jezdila na Barrandov po celý den.