Rozhodování v on-line anketě, která probíhala přes Geoportál Prahy 6, se týkalo přibližně 160 laviček na 94 místech na území Šestky. Jde o lokality s reklamními lavičkami společnosti AD-Net, s níž pražský magistrát ukončuje spolupráci.

„Jsem rád, že díky našemu geoportálu máme jasno. Ukázalo se, že jde o platformu mimořádně vhodnou pro občanskou participaci a zpětnou vazbu od těch, kteří na Šestce žijí a záleží jim na úpravě veřejného prostoru,“ přibližuje princip ankety Jakub Stárek, místostarosta Prahy 6 se zaměřením na územní rozvoj a veřejný prostor. 

Revitalizace Betlémského náměstí.
Betlémské náměstí se mění před očima. K lavičkám a stromům přibude nová kašna

Celkem 64 míst s lavičkami si hlasující v on-line anketě Prahy 6 přáli zachovat, na 24 místech by lidé raději lavičky odstranili. U šesti míst dopadlo hlasování nerozhodně. „Budeme se jimi ještě detailně zabývat. Přikláníme se však k tomu, že tyto lavičky, u nichž mezi občany nepanovala jasná shoda, nakonec na původních místech ponecháme,“ říká Jakub Stárek.  

Výsledky hlasování o jednotlivých lavičkách je možné najít přímo na Geoportálu Prahy 6. V sekci „Mobiliář“ stačí zaškrtnout zobrazení laviček AD-Net (k dispozici jsou samostatně lavičky k ponechání a lavičky k odstranění) a pak už jen kliknout na jedno z označených míst na mapě. 

Nový přístřešek MHD na Palackého náměstí.
Cesta k výměně mobiliáře je „umetená“. Akce bude trvat skoro dva roky

„Nyní čekáme, až hlavní město v koordinaci se společností AD-Net zajistí kompletní odstranění všech reklamních laviček na území naší městské části. Zatím vypíšeme soutěž na dodavatele nových laviček, které ponesou oficiální pražský design,“ doplňuje Jakub Stárek.