Vše začalo v pátek 9. března. Záchranná stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy v pozdních večerních hodinách přijala telefonát od městské policie. Ta zvířecí záchranáře informovala o zraněné labuti na nábřeží Edvarda Beneše.

„Když náš pracovník dorazil na místo, zjistil, že jde o labutího samce, který při letu nejspíš narazil do trolejového vedení na Čechově mostě. Viditelně otřesený pták nebyl schopný letu a u frekventované vozovky mu navíc hrozilo další nebezpečí od projíždějících aut,“ vysvětlila mluvčí Lesů hl. m. Prahy Petra Fišerová.

Zraněného živočicha poté zaměstnanci Lesů hl. m. Prahy převezli do záchranné stanice, kde ho prohlédli. Vyšetření ukázalo, že pták nemá nic zlomeného a naštěstí je pouze pohmožděný po nárazu a pádu. „Proto jsme mu zajistili klid, dostatek potravy a vody a ubytovali jej v jedné z voliér. Labutí samec se v naší péči rychle zotavil,“ dodala Fišerová.

Po necelých dvou týdnech ho tak zaměstnanci záchranné stanice společně s dětmi ze Základní školy Drtinova  mohli vypustit zpátky na řeku. A že se pták na svobodu opravdu těšil a byl zcela zdráv, dokázal i svým raketovým startem ze smíchovské náplavky.

„Nyní už spokojeně pluje po Vltavě a my spolu s ním děkujeme společnosti Pražská plynárenská za sponzoring jednoho z našich zásahových vozidel. Protože i díky nim můžeme psát tyto příběhy se šťastným koncem,“ uzavřela mluvčí Lesů hl. m. Prahy.