„Návštěvníci zoo ze zvířátka šílí, ale podle reakcí na sociálních sítích nebude překvapení, pokud se stane hvězdou i na webu,“ píše italský zpravodajský server Today v článku o „la baby giraffa“ v Zoo Praha. Možná je v tom trochu více jižanského temperamentu, ale je pravda, že malá žirafa Nela narozená 25. ledna si nejdřív vysloužila přezdívku Modelka podle toho, jak ochotně pózovala fotografům.

Nový člen žirafího stáda se také lidem líbí. Ředitel Miroslav Bobek se raduje, že problémy, které samečka provázely při příchodu na svět, už takřka úplně vymizely. Śéf Zoo Praha psal o porodu zkušené matky Elišky v tradičním sloupku pro MF DNES. Podle Bobka bylo komplikací, že hlava mláděte vycházela nikoli nozdrami napřed, jak by měla, nýbrž temenem.

Pak se sameček po půlhodině postavil. „Na první pohled bylo patrné, že má problém s postavením zadních končetin a špatně došlapuje v oblasti spěnek (část dolních končetin, jejíž základem je spěnková kost - pozn. red.),“ uvedl Bobek. Nyní už malé „žirafátko“ skotačí s ostatními. Fanoušci teď mohou tipovat, jaké jméno chovatelé Zoo Praha zvolí. Obvykle vybírají z kalendáře okolo data narození zvířete. Nabízí se tedy třeba Mojmír, Věnceslav, Valentýn, Miloslav či Patrik a Oldřich.