Tunel se opět otevře v úterý 14. července. „Výrazné komplikace jsme nezaznamenali, pouze se mírně zvýšil počet automobilů na magistrále. Ovšem, zda je to pouze kvůli uzavírce tunelu, to nelze odhadnout," řekl v 16:50 hodin dispečer ÚAMK, organizace, která dopravu v Praze nepřetržitě monitoruje.

Závažné problémy v průběhu dne nezaznamenala ani Technická správa komunikací (TSK). „Nemám od kolegů hlášeny žádné závažné informace," řekla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Podle policie se na objízdné trase zejména ráno tvořily kolony, kdy na objízdných trasách doprava dosahovala stupně tři až čtyři. „V průběhu dne jsme nezaznamenali žádné výjimečné události a nedošlo k žádným kolizím. Je ale nutno počítat v době dopravní špičky s vyšší hustotou dopravy na objízdné trase," řekl mluvčí policie Tomáš Hulan. Na místě dopravu sledovali policisté z oddělení řízení dopravy, kteří byli případné problémy připraveni řešit.

Stavaři a technici tunel, který je součástí městského okruhu, od soboty napojují na křižovatku Malovanka a na tunelový komplex Blanka.

Tunel na Smíchově navazuje na tunel Mrázovka a ústí na hranici čtvrtí Břevnov a Střešovice křižovatkou Malovanka. Řidiči úsek obousměrně objíždí směrem po Plzeňské ulici do Motola a dále přes Vypich po Bělohorské a Patočkově ulici. S komplikacemi musí počítat i v okolí tunelového portálu na Smíchově. Značené jsou objížďky kolem smíchovského nákupního centra.