Přibližně 32 tisíc obyvatel Bubenče a Dejvic bylo bez pitné vody od 24. do 28. května. Do vodovodu se dostaly splašky. Z vody kontaminované bakteriemi a viry měli lidé střevní potíže.
Plošnou vakcinaci dětí do 15 let nařídili hygienici, byla povinná, postihy rodičům, kteří na ni nepřistoupili, ale nehrozí. Do školních zařízení v Praze 6 chodí 3200 dětí, kolik jich na území městské části žije, podle Jágrové ale hygienici přesně nevědí. Vacíny byly k dispozici ve 25 ordinacích, k jedné z lékařek přišlo ve stanoveném termínu, který skončil před týdnem, rekordních 347 dětí.
Poškození lidé se dál hlásí o odškodnění, které vyplácejí Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Firma do pátku dostala více než 4700 žádostí, zatím vyplatila 5,6 milionu korun. „Všechny žádosti vyřizujeme neprodleně, vyčlenili jsme na to speciální tým lidí. Stejně postupuje také pojišťovna, která velmi rychle žadatelům proplácí uznanou částku," řekl mluvčí PVK Tomáš Mrázek.
Otrávení Pražané
V Praze 6 se navíc formuje iniciativa pod názvem Otrávení Pražané, která tvrdí, že poškození lidé mají nárok na vyšší částky. Odškodné ve výši 5000 korun považují za směšné.
Kontaminaci v Praze 6 způsobila zřejmě odpadní voda, která pronikla do vodovodního řadu poškozeným slepým ramenem z roku 1925, které nebylo zaneseno v mapách, a vodohospodáři o něm proto nevěděli. Městská část kvůli kontaminaci podala trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Problémy s kontaminovanou vodou mají i v Trnové u Prahy. Kvůli znečištění nesměli nedávno vodu používat ani lidé Hrušovanech nad Jeviškovou na Znojemsku.
O plošném očkování dětí proti nakažlivým chorobám rozhodla vláda v srpnu 2002 v souvislosti se záplavami. Obdobně při záplavách v roce 1997 byli na Ostravsku mimořádně očkováni školáci proti žloutence typu A.