Podle meteorologů zasáhne dnes a o víkendu sever České republiky velmi silný vítr, ve vyšších polohách se budou tvořit sněhové jazyky a závěje. Nárazový vítr a smíšené nebo sněhové přeháňky se očekávají rovněž v Praze.

„Ode dneška do neděle jsme vyhlásili pracovní pohotovost na všechny motoristické komunikace. Všichni pracovníci, kteří obsluhují sypače, budou připraveni vyjet,“ řekl Mrázek. Pražští silničáři v letošní zimní sezoně zatím nemuseli vyjíždět.

Kvůli větrnému počasí byli dnes také zrušeny farmářské trhy na Vítězném náměstí v Dejvicích. „Všem se omlouváme, ale nejsme schopni v těchto podmínkách zaručit stoprocentní bezpečnost,“ uvedli pořadatelé.

Podle předpovědi, kterou si nechává vypracovat TSK, by mělo v Praze v následujících hodinách pršet, v noci a v sobotu budou srážky smíšené nebo sněhové. Napadnout by měl ale jen asi jeden centimetr mokrého sněhu. Očekává se čerstvý vítr s nárazy 50 až 90 kilometrů v hodině.

Horší situace bude především na severu republiky a na horách. Meteorologové varovali, že vítr může na hřebenech hor dosáhnout až rychlosti orkánu, tedy přes 108 km/h. Během víkendu se ve vyšších polohách budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.