V autobusové dopravě například linky jedoucí po Evropské budou končit u stanice Nádraží Veleslavín, případně Bořislavka. Na Veleslavíně skončí kupříkladu linka číslo 119. Trasu změní mimo jiné autobus 108, u dalších budou trasy zkráceny či naopak prodlouženy.

Nově vznikne takzvaná metrobusová linka 142, která pojede z Nových Butovic přes Luka a Sídliště Dědina do stanice Nové Vokovice. Ta nahradí linky 225 a 214. Slučování čeká linku 168 s 216 a linku 255 s 256.

Další změnou u autobusů bude přesměrování některých příměstských linek z Berounska, Rudné, Ořechu a Řeporyjí. Nově budou končit u stanic prodlouženého úseku metra.

Beze změn zůstanou autobusové linky v Patočkově ulici v Praze 6 a trasa linky 167 z Anděla k nemocnici v Motole.

Zrušení tramvajové linky číslo 2

Změny se netýkají, až na výjimku, tramvají. Pouze bude zrušena linka číslo 2. Ostatní linky zůstávají ve svých trasách, a to včetně linky číslo 18, která původně měla změnit trasu a jet do Holešovic. Tuto změnu ale Ropid nakonec na základě protestu obyvatel i radnice Prahy 6 odvolal a „osmnáctka" bude nadále jezdit na Petřiny.

Na samotné trase metra mezi Dejvickou a Nemocnicí Motol jsou čtyři zastávky. Ne všechny vlaky ale budou jezdit mezi těmito stanicemi. Od 6 do 9.30 hodin v úseku Petřiny – Nemocnice Motol a od 9.30 do 20 hodin v úseku Dejvická – Nemocnice Motol pojede pouze každý druhý spoj. Navíc v dopoledních hodinách a večer budou mít vlaky interval až deset minut.

Čtěte také: V Praze by mohly přibýt nové pruhy vyhrazené pro autobusy MHD