V iniciativě žaloby proti Bémovi se hodně angažoval opoziční zastupitel a právník Jakub Michálek. Podle něj se současné vedení Prahy postavilo k záležitosti liknavě a argumenty o údajně nulových šancích žaloby mají jen zakrýt nedostatek vůle. Piráti jsou prý proto připravení podat žalobu na aktuální pražskou garnituru kvůli „neochotě nebo neschopnosti vymáhat škody při správě cizího majetku".

Exprimátor Pavel Bém.
Praha Béma žalovat nebude. Kdo zaplatí Opencard?

Krnáčová: Díváme se dopředu a proto jsme zavedli Lítačku

Primátorka Adriana Krnáčová ale označuje kritiku Pirátů za lichou: „Podle stanovisek dvou renomovaných právních kanceláří by ta žaloba neměla naději na úspěch. Mohli bychom se zachovat populisticky a žalobu podat, přestože by byl výsledek předem jasný. Tím bychom město připravili o mnoho milionů korun a v podstatě bychom se zachovali stejně jako ti, kdo ho v minulosti rozkrádali," řekla primátorka.

„Jsme první radou, která dokázala vyřešit ten téměř dvoumiliardový tunel jménem Opencard, což se nikomu z předchozích primátorů nepovedlo. Díváme se dopředu a proto jsme zavedli Lítačku, která je levná a chceme ji dál rozvíjet." – prohlásila Krnáčová a upozornila, že když by byla byť minimální šance na úspěch, tak by byla tou první, kdo požene Béma před soud kvůli nevýhodným, zhruba deset let starým smlouvám s firmou Haguess. „Nehodlám ale z městských peněz platit předvolební kampaň Pirátů. Pan Michálek má právní vzdělání a jistě ví, jaká je realita, ale přesto by město uvrtal do předem prohraného soudního sporu."