Památkáři chráněná budova ze třicátých let minulého století, Kulturní centrum Vltavská v Bubenské ulici, na podzim opět ožije pestrým programem.

„Budeme se snažit zařadit se mezi nejvýraznější kulturní domy jak v Praze, tak v celé republice. Je to samozřejmě dlouhá cesta. Čeká nás rekonstrukce, nákup techniky a další inovace,“ řekl ředitel centra Filip Kolací.

Slavnostní start nové sezony

Otevření se chystá na 10. září, kdy budou ve všech prostorách budovy workshopy, ukázky kurzů a divadelní vystoupení. Vstup bude zdarma. Atmosféru dotvoří pouliční divadlo a průvod masek, který v deset hodin dopoledne akci zahájí.

Na Strossmayerově náměstí a u metra Vltavská se chystá doprovodný hudební program. Hlavní koncert začne v 19 hodin. Vystoupí na něm Laura a její tygři s původní zpěvačkou Lenkou Novou a akci zakončí Dan Bárta s Illustratosphere. Na večerní koncert bude vstupné 190 korun.

Pro všechny věkové kategorie

„Chceme být kulturní institucí pro všechny Pražany, nejen pro ty z Prahy 7,“ prohlásil programový ředitel centra Miloš Oríšek. „Myslíme na všechny věkové skupiny. Pro děti i maminky s dětmi je zde spousta kroužků a kurzů. Mladí ocení bohatý hudební program. Třeba při hip-hopových akcích zde rozvěsíme plochy, na kterých se mladí budou moci výtvarně realizovat. close zoom_in

Pro střední generaci připravujeme večery nazvané „oldies but goldies,“ vyjmenoval. Na prvním z nich vystoupí známá kapela Boney M s Bobby Farrellem, upřesnil.

Na své si přijdou i aktivní senioři, pro které je ve Vltavské Centrum celoživotního vzdělávání, doplnil Oríšek.

Plno práce na roky dopředu

A na kolik přijde plánovaná rekonstrukce centra, která mu má dát novou tvář?

„Částku teď říct neumím. Jsme příspěvkovou organizací Prahy 7, od které každý rok dostáváme finance. Opravy budou plynulé, podle naší ekonomické situace. Časový horizont rekonstrukce se může pohybovat až do roku 2014 až 2015,“ uzavřel Kolací.

PETRA KOTVOVÁ