Primátorka bude na čtvrtečním setkání chtít od právníků odpovědi na otázky, jak je možné, že problémy s vodou poničenými kabely nikdo dosud neřešil a zda je chyba na straně projektantů nebo dodavatelů.

Přívalový déšť podmáčel kabely v létě roku 2013. Tentýž rok na podzim podle některých informací odmítly pojišťovny škody v řádu desítek milionů korun zaplatit. Krnáčová tvrdí, že Praha už za tunel Blanka, který stál 37 miliard korun, nezaplatí „ani koruna navíc".

Ve čtvrtek by podle primátorky mělo vedení města zároveň dostat aktualizovaný harmonogram a posudek pojišťovny. „Společně si musíme přesně stanovit, kolik kilometrů kabelů je potřeba vyměnit a jak dlouho to celé bude trvat," uvedla.

Tvrzení si nechá podepsat

„To číslo mi dodavatelé podepíší, stejně jako nový termín otevření tunelu Blanka. Město Praha bude trvat na tom, aby to bylo v co nejkratším termínu, který je v lidských silách," doplnila.

Primátorka zároveň dementovala informace médií, která v pondělí citovala posudek ke stavu kabeláže v tunelu Blanka. „Článek vychází ze studie jakéhosi pana Jiřího Fialy, jeho posudek si ale magistrát nevyžádal, do role soudního znalce se pasoval on sám," tvrdí Krnáčová.

Čtěte také: Dodavatel kabelů do Blanky oznámí termíny do konce týdne