"Nemám ráda lidi, kteří tvrdí, že pracují, přitom se jen bez názoru vezou, a to bez jakéhokoliv výsledku. Těch je v politice, zejména té pražské, hodně,"  uvádí primátorka v dopise.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová poskytla 16. března v Praze rozhovor Deníku.
Krnáčová na podzim kandidovat nechce. Stane se jen řadovou členkou ANO

Konflikty v magistrátní koalici 

Píše v něm také o konfliktu v magistrátní koalici s ČSSD a Trojkoalicí a dokonce i v zastupitelském klubu ANO.  "Ti, co mě znají, vědí, že pro mne je důležitý výsledek, nikoli důvody, proč něco nejde,"  píše primátorka. Je ovšem odhodlaná svůj mandát dokončit do podzimních voleb. "Máme několik projektů, které musíme dokončit, a budu ráda, když mi všichni pomůžete," píše.

To, že dopis nepotěšil některé její kolegy z hnutí, přiznala i sama Krnáčová. "Že jsou v pražské politice lidé, kteří nechtějí pracovat, to je prostě pravda. Ale proč se to dotklo některých kolegů, to opravdu nechápu. Na nikoho konkrétního jsem to neadresovala, tak mi to přijde malinko absurdní. To je přesně jeden z důvodů, které mne k mému rozhodnutí vedly," řekla Českým novinám.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová poskytla 16. března v Praze rozhovor Deníku.
Adriana Krnáčová: Ráda bych začala s prodloužením metra A na letiště

Doporučuje Nachera 

Podle serveru Seznam zprávy se předsedovi zastupitelského klubu hnutí ANO Michalu Haškovi už někteří nespokojení členové ozvali. "V pondělí budeme tento dopis řešit na našem zasedání. Více k tomu teď říct nemohu," řekl serveru Hašek.

Krnáčová v dopise doporučuje nominaci Patrika Nachera jako lídra pražské kandidátky. "Samozřejmě jsem rád, řekl jsem, že musí být splněny tři předpoklady. Velká podpora členské základny, že nepůjde o souboj se současnou primátorkou a podpora z vedení ANO,"  uvedl Českým novinám Nacher. O kandidátovi na budoucího pražského primátora bude hnutí rozhodovat na začátku příštího týdne. Sám Nacher ale nechtěl dopis Krnáčové komentovat. "Nebyl jsem adresátem, tak mi nepřísluší to komentovat," řekl Českým novinám.

Adriana Krnáčová.
Kdo zaplní místo po Krnáčové? Zájem má poslanec Nacher i radní Kislingerová