Čtyři patra, dva bazény, vyhřívaný chodník s akváriem pro žraloka. To jsou jen některé z náležitostí, které luxusní vila má. Cena, za kterou se bude v úterý dražit, je 97 290 000 korun. Nejnižší podání je 67 860 000 korun. Kdo se chce účastnit dražby, musí složit jistinu v hodnotě 20 milionů korun, ale podle informací ČT se doposud nikdo nepřihlásil.

„Při ceně dnešních nemovitostí se cena může vyšplhat opravdu vysoko. Možná může překročit i hranici sto milionů korun. Nicméně v tomto případě mám spíše pocit, že vědomí o předchozím majiteli prodeji spíše uškodí. Přeci jen devadesátá léta, která formovala jejího předchozího majitele, jsou na tomto objektu vidět a podle mého názoru bude objekt potřebovat citelnější rekonstrukci pro uvedení do současných potřeb,” řekl Štěpán Toman z pražské společnosti Ting Architects. 

Vila chátrá 

Výtěžek z prodeje exekutoři využijí k umoření Krejčířova dluhu vůči firmě Frymis, kterou podnikatel poškodil. U soudu se přitom Krejčířova manželka pokoušela prokázat, že dům je její. Sám Krejčíř ale už v dubnu 2012 prohlásil, že si s manželkou rozdělili společné jmění v roce 1996. Soudy pak neuznaly argument Krejčířové, že si pořídila dům z peněz darovaných tchánem.

Pořizovací cena vily se pohybovala kolem 300 milionů korun. Vila však v současné době chátrá. Několikrát se do ní vloupali zloději a naposledy na pozemek pronikla skupina youtuberů.

Letos v únoru byla vydražena i tzv. menší vila, která leží jen několik metrů od objektu, který půjde do exekuce až v úterý. Menší vila se vydražila v elektronické aukci za 15,8 milionů, i když její odhadní cena byla  o deset milionů vyšší.