Přihlášky najdou na webových stránkách. Šest ze sedmi dětských skupin finančně podporuje Evropská unie.

Chráněné dílny se představí na Praze 8Tradiční Velikonoční jarmark osmé městské části představí ve středu 16. března osmnáct chráněných dílen. Jejich výrobky si zájemci budou moci zakoupit v na úřadě městské části v tak zvaném Bílém domě od deseti do čtyři hodin. Prostor ke své prezentaci dostanou chráněné dílny, které zaměstnávají zdravotně hendikepované spoluobčany, a prodejem výrobků si vydělávají na vlastní činnost," popsala akci místostarostka Prahy 8 Alena Borhyová. Zúčastní se například organizace Ruka pro život, Prosaz nebo Svaz tělesně postižených.

Hornoměcholupskou zvoničku čeká opravaZanedbaná zvonička v parčíku mezi areálem ZŠ Křimická a vilovou zástavbou Horních Měcholup se dočká proměny. Vedení Prahy 15, pod kterou čtvrť spadá, rozhodlo o opravení stavby. Kromě proměny zvoničky se dočká zkulturnění samotné místo, které je spjaté s historií Horních Měcholup. Cílem radnice je udělat z prostoru znovu chloubu městské části. Odstraní se nevzhledné roští a zlepší se chodník. Za vše by chtělo vedení Prahy 15 zaplatit zhruba 766 tisíc korun bez DPH. Zvonička vznikla v roce 1989 a jejím autorem je akademický architekt Antonín Hepnar. Zvon byl do ní přenesen z původní zvoničky umístěné na návsi obce, která zanikla v 70. letech minulého století při výstavbě sídliště Horní Měcholupy.

Jižní Město eviduje škody po kalamitěKdyž v prvním březnovém týdnu zasáhl hlavní město příval sněhu, bylo na celém území Jižního Města poškozeno velké množství vzrostlých dřevin, a to zejména stromů. Postupně jsou ošetřovány a pracovníci Jihoměstské majetkové odstraňují škody. Odbor životního prostředí intenzivně sleduje zdravotní stav všech stromů, které byly touto kalamitou postiženy. Celkem bylo poškozeno téměř tři sta stromů, přičemž dle současných zjištění je z tohoto počtu nevratně poškozených zhruba 30 stromů, které musely být z důvodu provozní nebezpečnosti odstraněny.

V Újezdu zvou na tančírnuOd neděle 20. března se budou v Polyfunkčním domě Level v Újezdu nad Lesy každou neděli konat tančírny společenských tanců. Akce, otevřené pro širokou veřejnost, se budou konat každou neděli od 19 do 22 hodin a provede jimi taneční mistr Jiří Ševčík. Není nutný přísně formální oděv, vstupné činí devadesát korun na osobu.

Praha podpoří finanční gramotnost
Hlavní město podpořilo program České spořitelny, který má za úkol zvýšit finanční gramotnost pražských dětí prostřednictvím deskových a online her. „Finanční gramotnost je pro život v dnešním světě stejně důležitá, jako to, že umíme číst a psát. A to je důvod, proč by se děti měly učit hospodařit s penězi už od základní školy," sdělil náměstek primátorky Petr Dolínek. Finanční gramotnost řeší i návrh vzdělávací koncepce, kterou projedná koncem března zastupitelstvo.

Dobrá zpráva pro PražanyEpidemie chřipky v hlavním městě podle vyjádření pražské hygienické stanice skončila. Vyplývá to z údajů o množství nemocných počty lidí s akutní infekcí dýchacích cest v tomto týdnu klesly o dvacet procent na 810 na sto tisíc obyvatel. Největší pokles byl u školních dětí. Zdeňka Jágrová z hygienické stanice uvedla, že v dubnu by mohla přijít další vlna chřipek, ale je to vysoce nepravděpodobné. Více se dočtete ZDE.

Číslo dne: 5
Po pět nocí bude na Libeňském mostě probíhat měření statiky. Termín správa komunikací stanovila od neděle 13. března do pátku 18. března. Omezení dopravy bude trvat každý den od 20 do 4.30 hodin, aby se nedotklo ranní špičky, a samotný most přes řeku bude průjezdný.