V rámci projektu adopce hrobů se v průběhu dvou let podařilo zachránit více než stovku historicky cenných náhrobků. Do projektu se chtějí zapojit i další města.

Obyvatelé čtyřky se dozvědí více o BudějovickéVe čtvrtek 25. června chystá čtvrtá městská část informační stánek, kde se po celý den mohou tamní obyvatelé dozvědět aktuální informace o rozvoji Budějovické. Na stánku mezi výstupy z metra Budějovická mohou také sdělit podněty týkající se jejího současného fungování. Ty se stanou pak podkladem pro připravovanou urbanistickou studii. „Cílem studie je ve spolupráci radnice, působících podniků a uživatelů zlepšit vzhled, přehlednost a pěší prostupnost území a především vytvořit všemi přijatelná pravidla pro další rozvoj tohoto důležitého centrálního prostoru Prahy 4," řekla radní pro územní rozvoj Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/SZ).

Na Andělu se uskuteční turnaj v pétanqueNa pěší zóně Anděl, naproti vchodu do metra se bude konat od 20. do 25. června turnaj v pétanque. V okolí hřišť bude navíc malý trh s prodejem francouzských vín, palačinek, sýru i kosmetiky. Všichni účastnici Praha Anděl Pétanque Open 2015 mají šanci vyhrát zajímavé ceny. V rozmezí od 10 hodin do 17 hodin budou hřiště určena pro rekreační utkání. Každý večer od 17 hodin do 20 hodin se uskuteční hlavní turnaj. Pro účast se stačí zapsat na registračním místě.

Soutěžící studenti navrhnou náměstíVedení osmé městské části vyhlásilo studentskou urbanistickoarchitektonickou soutěž, která udá podobu centrálnímu náměstí sídliště Ďáblice u stanice metra. Osmička tím pokračuje v přípravě revitalizace parků a veřejných ploch, do kterých chce zapojit obyvatele i odbornou veřejnost. Soutěž, kterou pořádá městská část spolu s ČVUT, potrvá až do 7. září. Do té doby musí být odevzdány všechny soutěžní návrhy. Ty se stanou základním ideovým podkladem pro veřejnou diskuzi o dalším směřování tohoto náměstí. Nejlepší tři návrhy ocení městská část odměnou. Nejlepší získá 20 tisíc korun, druhý patnáct tisíc a třetí devět tisíc korun. Cílem by mělo být přetvořit toto čtyřicet let staré náměstí na odpovídající příjemný a živý prostor s atraktivními funkcemi.

Senioři vyrazili do zahradyMěstská část Praha Újezd ve středu uspořádala prohlídku Dendrologické zahrady v Průhonicích pro újezdské seniory. Odborný výklad pracovníka se zaměřil na lilie. Sraz všech zájemců byl v 10 hodin ráno u zadního vchodu do Dendrologické zahrady za brodem přes Botič na konci ulice Ke Mlýnu.

Mateřinka dostala k výročí 'mlhoviště'Ani vlna veder nezabrání dětem v mateřské škole Paletka na třinácté městské části v radovánkách. Letos slaví mateřinka třicet let od svého vzniku a v rámci oslav se děti dočkaly „mlhoviště" s umělým povrchem 
a rozprašovací sprchou, které v horkých dnech děti osvěží 
a zpříjemní jim pobyt na zahradě školky. To bylo v pondělí slavnostně uvedeno do provozu zástupci Prahy 13, která přispěla školce částkou sto tisíc korun, což byla polovina nákladů. Školka si své kulaté výročí připomněla už minulý týden při zahradní slavnosti.

Psí louka v Řepích byla otevřenaPraha 17 otevřela začátkem června v ulici Engelmüllerova novou psí louku. Oplocený prostor určený pro volný pohyb čtyřnohých miláčků nabízí i jednoduché prvky jako kladinu, houpačku, proskokový kruh nebo šikmou stěnu „Áčko". Lavičky a koš na psí exkrementy jsou součástí vybavení. Využití psí louky je bezplatné a prostor se nezamyká. Přání mnoha řepských pejskařů se tak konečně splnilo.

Lékaři hrozí osm letLékař z Prahy čelí obvinění z toho, že pomáhal falšovat směnky v hodnotě šesti milionů korun. Padělatelům dokumentů prý poskytl údaje zesnulých pacientů Ústřední vojenské nemocnice, kde pracoval. Za padělání platebního prostředku, neoprávněné nakládání s osobními údaji a neoprávněný přístup k počítačovému systému mu hrozí tři až osm let vězení. Více čtěte ZDE.

Dobrá zpráva pro fanoušky moderního uměníV Galerii Miro na Strahově včera začala výstava děl české grafičky a malířky Míly Fürstové, která se loni proslavila jako autorka obalu alba Ghost Stories slavné britské poprockové skupiny Coldplay. Výstava s názvem Graphic Work a podtitulem Coldplay and Beyond potrvá do 30. srpna. Nabízí sedm desítek kreseb, leptů a kombinovaných technik.

Číslo dne: 150U příležitosti 150 let existence osobní lodní dopravy na Vltavě pořádá Národní technické muzeum výstavu Umění paroplavby po řece Vltavě 1865 - 2015. Expozice vzniklá ve spolupráci s Pražskou paroplavební společností bude pro veřejnost otevřena až do 1. listopadu.