Když členové hlídky ženě uvolnili dýchací cesty, pacientka začala pravidelně dýchat. Příslušníci městské policie pak pokračovali v poskytování první pomoci až do příjezdu záchranářů, kteří ženu odvezli do nemocnice.

Taxikář vozil pasažéry s falešnými dokladyTaxikáře s padělanými doklady zadrželi o víkendu pražští strážníci. Stalo se to v sobotu odpoledne, kdy hlídka ze specializované skupiny Taxi kontrolovala řidiče taxislužby v oblasti Prahy 5. Ve Strakonické ulici zmerčila taxík, který vysazoval pasažéra na benzince.

Při kontrole šoféra, která měla být zaměřena na dodržování ustanovení o maximálních cenách, si strážníci všimli, že předložený průkaz řidiče taxislužby a doklad o úspěšně vykonané profesní zkoušce vyhlížejí nějak neobvykle. Zanedlouho se podezření potvrdilo: jde o padělky.

„Věc dále šetří Policie ČR," připomněl v pondělí Jan Čihák z centrály městské policie s tím, že muž od volantu je podezřelý ze spáchání trestného činu.

Řidiče, kteří popili, prozradila jejich jízdaDva řidiče, kteří sedli za volant pod vlivem alkoholu, dopadli během víkendu pražští strážníci.

V sobotu upoutalo hlídku na nábřeží Kapitána Jaroše auto, jehož řidič projel zákazem vjezdu a vjel v protisměru na Hlávkův most. Při následné kontrole bylo na první pohled zřejmé, že muž za volantem má upito. Podezření potvrdila i dechová zkouška s výsledkem 1,77 promile.

Dokonce 1,89 promile nadýchal šofér, který v neděli po půlnoci kličkoval po Novopetrovické a ohrožoval tak ostatní účastníky silničního provozu. I v jeho případě bylo už předem cítit, kolik uhodilo.

Oba provinilci jsou podezřelí z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Hákové kříže čmáral na domy seniorPřekvapení čekalo berounské kriminalisty, když přímo při činu dopadli v závěru minulého týdne pachatele, který po tři roky čmáral hákové kříže na fasády domů na berounském náměstí a v jeho nejbližším okolí.

Potvrdily se předpoklady, že jde o dílo jednotlivce a ne nějaké extrémistické skupiny – přesto byli detektivové notně překvapeni, když zjistili, koho chytili: 78letého seniora z Prahy, který do Berouna několikrát v týdnu jezdil navštívit známé. K činu se přiznal.

„Motivem jeho jednání bylo vyjádření nesouhlasu se současnou politickou situací v naší zemi," uvedla v pondělí policistka Marcela Pučelíková.

Muže, který se v minulosti do křížku se zákony nedostal, čeká psychiatrické zkoumání – a pokud se ukáže, že byl za své počínání odpovědný, bude obviněn hned ze dvou trestných činů s hrozbou až tříletého trestu.