Dopravce, Okresní autobusová doprava (OAD) Kolín, do nových vozů investoval více než 60 milionů korun. Všechny vozy měří 18 metrů, mají klimatizaci a jsou plně nízkopodlažní, umožní tak snadný nástup a výstup starším lidem a maminkám s kočárky.

V zimě se na Výstavišti plavat nebude
Kvůli nezbytným opravám bude od 30. listopadu uzavřen plavecký bazén na holešovickém Výstavišti. Předběžné datum otevření je prozatím stanoveno na 1. února 2020. Poslední lekce plavání pro seniory, které se v bazénu pravidelně konají, je proto naplánována na 29. listopadu.

Trojka vyhlásila soutěž o nové logo
Zakázku na vypracování kompletního grafického manuálu vyhlásila městská část Praha 3, na pomoc si k tomu přizvala organizaci Czechdesign. Úkolem pro grafiky a studia je vypracování nového loga pro třetí městskou část. V prvním kole bude účast anonymní, do druhého kola postoupí tři nejlepší účastníci. Vítěz získá zakázku v hodnotě 350 tisíc korun bez DPH. Zájemci mohou podávat své návrhy do 4. listopadu.

Nechte si zdarma vyšetřit krev
Odborníci z Ústavu hematologie a krevní transfuze si dnes od 10 do 16 hodin pro zájemce připravili exkurze do laboratoří, v nichž diagnostikují krevní skupiny nebo vyšetřují krevní obraz. Návštěvníci se dozvědí, k čemu se využívá průtokový cytometr, jak se odebírají krevní destičky či jak vypadá krev pod mikroskopem. Příchozí si také budou moci nechat zdarma zkontrolovat mezi 12. a 14. hodinou krevní obraz.

Řidiči neprojedou částí Vršovické
Celkem čtyři týdny bude uzavřena část Vršovické ulice mezi ulicemi U Vršovického nádraží a Petrohradská. Omezení začne platit v pondělí 14. 10. a týkat se bude pouze jízdního pruhu z centra. Důvodem jsou práce na rekonstrukci vodovodu. Objížďka bude vedena Ukrajinskou ulicí, v níž bude obrácena jednosměrnost a zakázáno zastavení na jižní straně.