Praha 10 umožní adopci stromů
Radnice desáté městské části spouští akci nazvanou Adoptuj strom! Myšlenka je založena na dobrovolnosti a chuti přispět k ochraně a péči o stromy v okolí svého bydliště. Není podmíněna žádným finančním příspěvkem, ale dobrovolným závazkem se o strom starat například doplněním zálivky, odplevením, odstraňováním odpadu apod. „Adoptivní rodič“ nepřebírá odpovědnost za stav dřeviny, ta zůstává na jejím vlastníkovi. Do akce se můžete přihlásit e-mailem na stromy@praha10.cz.

Opera pod širým nebem nebude
Opera v Šárce letos nebude. Jedna z nejpopulárnějších a nejnavštěvovanějších kulturních akcích v Praze 6 neproběhne poprvé po 16 letech. Další představení konané pod širým nebem se plánuje až na 4. září 2021. Praha 6 chtěla letos divákovi nabídnout operu Don Giovanni, která byla loni narušena dešťovými přeháňkami. Plány však zhatila koronavirová epidemie.

Seniorský klub láká na výhody
Městská část Praha 7 organizuje pro své občany seniorský klub, který členům nabízí slevy v partnerských kavárnách, restauracích, obchodech či službách. Členové klubu dostávají informace o připravovaných akcích organizovaných radnicí a mají na nich zajištěnu přednostní účast. Členství v klubu je zdarma.