V Korunní se budou kácet stromyBěhem března pokácí pražské lesy v koordinaci s dopravním podnikem celkem sedmnáct stromů v Korunní ulici, patnáct z nich na severní straně na území třetí městské části, dva na jižní straně na Praze 10. Vybrané stromy doporučil k pokácení dendrologický průzkum z července a srpna 2015, podle kterého jsou ve špatném stavu a mohly by ohrožovat bezpečnost. Namísto nich dojde v první polovině roku k výsadbě nových stromů.

Dětská díla pomohou ve světě
Děti ze základní školy v Kladské ulici na druhé městské části letos tvořily díla o světě zvířat. Jejich výtvory jsou součástí prodejní výstavy hnutí Stonožka, která se koná už poněkolikáté. Výtěžek z prací žáků tak putuje do různých míst světa postižených válečným konfliktem. Včera se na škole konala vernisáž studentských děl.

Biotop v Radotíně zažije už třetí sezonuPřírodní koupaliště Biotop Radotín se připravuje na v pořadí třetí sezonu. V těchto dnech se dokončuje oprava biologické části biotopu, kterou v rámci reklamace provádí dodavatelská firma. Vylepšuje se stabilita hrázek, ve kterých jsou usazeny rostliny sloužící k čištění vody v tomto unikátním koupališti.

Žofín bude patřit rodinámMalý sál Paláce Žofín bude v neděli 20. března určen rodinám. Koná se tam akce Rodinné odpoledne na Žofíně. Program rodinného odpoledne nabídne pro děti herecké, pěvecké i taneční vystoupení. Malí i velcí účastníci se mohou těšit na dětské divadelní představení, vystoupení pěveckého sboru Skřivánci ZŠ a gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského, vystoupení dětských tanečníků nebo ukázku originálního studentského muzikálu Robinson. Akce začne ve 15 hodin a potrvá tři hodiny.

Přestavět radnici chce 70 ateliérůDo mezinárodní architektonické soutěže o rekonstrukci nového sídla úřadu Prahy 7 se nakonec přihlásilo celkem 70 architektonických ateliérů. Porota nyní do druhého kola vybere osm finalistů. Soutěž o podobu nové budovy radnice vyhlásila sedmá městská část 19. února, týden na to se uskutečnila prohlídka objektu v ulici U Průhonu. Výběr je realizován na základě výstupů z místního referenda. Doručené návrhy v prvním kole posuzuje porota v anonymizované podobě, aniž by znala jména autorů. Výsledky budou známy v polovině května.

Vlaky mezi Hostivaří a Libní nepojedou
Více než dvoutýdenní výluka postihne vlaky příměstské linky S41 na trati mezi Libní a Hostivaří. Od pátku 25. března do pondělí 11. dubna budou muset cestující využít městskou hromadnou dopravu. Krátká výluka čeká i linky z Prahy do Kladna a Rakovníka a z Prahy do Berouna.

Pražští cyklisté budou moci soutěžit o nejhezčí koloPři příležitosti zahájení cyklistické sezony v prvním jarním dnu si budou pražští cyklisté moci zasoutěžit o nejhezčí kolo. Soutěž pořádá sdružení Rekola, které v Praze a v dalších městech provozuje takzvaný bikesharing, čili službu založenou na půjčování kol rozmístěných různě po městě. Spolek otevře v pondělí veřejnosti svoje dílny, ve kterých přes zimu opravovalo 240 kol, která od příštího týdne přibudou v ulicích hlavního města. Přihlásit své kolo můžou lidé kdykoliv mezi 5 a 6 hodinou večerní, a to na adrese Dělnická 32-34 v Holešovicích. Hodnotit je bude například mistr ČR v silniční cyklistice Stanislav Kutáček. Mezi výhrami je například výbava na kolo, vouchery na Rekola i na e-shop ZOOT a další zajímavé ceny.

Festival ukáže soudobý tanec
Celý víkend v hlavním městě patří Mezinárodnímu festivalu současného tanečního a pohybového divadla Bazaar. Svoji základnu má v divadlech Alfred ve dvoře, Ponec a Studiu Alta.Vedle večerních představení významných osobností evropských nezávislých scén jsou na programu ukázky z chystaných představení, workshop, diskuse a neformální setkání. „Na nezávislých scénách sousedních zemí střední a východní Evropy se začala intenzivně řešit otázka, jaké jsou nové horizonty současnosti. Jsou to palčivé otázky i u nás, proto chceme divákům ukázat, s jakými odpověďmi umělci přicházejí," říká dramaturg festivalu Ewan McLaren.

Dobrá zpráva pro Pražany
Oblíbená lanovka na Petřín se po dlouhé pauze opět rozjede v pátek 8. dubna. Během víc než půl roku trvající rekonstrukce se vyměňoval most u stanice Nebozízek. Nová konstrukce je odlehčená a podpěry jsou fixované do svahu, což má zajistit větší stabilitu a bezpečnost. Mimo mostu dopravní podnik opravil zábradlí a osvětlení. Odstávku využil také k pravidelné revizi dráhy i vagonů.

Číslo dne: 19
O devatenáct procent stoupl v tomto týdnu počet pacientů s akutní infekcí dýchacích cest, mírně jich tak přibylo. Celkové počty jsou hluboko pod hranicí epidemie. Podle informací Hygienické stanice hlavního města Prahy je nyní hlášeno 1025 případů na 100 tisíc obyvatel. Více se dočtete ZDE.