Parkovací dům rozdmýchává sporyStudie o budoucím parkovacím domě v Praze 2 byla jedním z témat na posledním zasedání zastupitelstva. Michal Uhl, zastupitel za Zelené, totiž navrhoval, aby se projekt projednával na veřejném slyšení. To se ale nepodařilo prosadit. Podle zástupců koalice je totiž nejprve třeba studii dokončit a teprve poté ji prezentovat veřejnosti. Zelení navíc před třemi měsíci žádali o zveřejnění dané studie, podle nich ji ale místostarosta Jan Korseska zapomněl zastupitelstvu rozeslat. Jak tedy bude vypadat nový parkovací dům, se místní dozvědí až v dalších měsících. 

Škola ponese jméno Věry ČáslavskéJméno legendární sportovkyně nově ponese základní škola Petřiny jih. Název Základní škola Věry Čáslavské by měl začít platit s počátkem příštího školního roku. Vedení městské části také rozhodlo, že si nové pojmenování zaslouží také sportovní soutěž základních škol Pohár Prahy 6. Klání tak dostane přízvisko Pohár Věry Čáslavské. Gymnastka zemřela po boji se zákeřnou nemocí vloni v srpnu. V září letošního roku obdržela in memoriam čestné občanství Prahy 6. 

Radnice nechce věžáky na LádvíProti developerskému záměru vybudovat mezi ulicemi Střelničná a Tanvaldská vysokopodlažní objekty se postavilo vedení městské části Praha 8. Radnice tak požádala magistrát o svěření pozemků, které s plánovanou výstavbou sousedí, do péče. Získá tím postavení účastníka stavebního řízení a bude mít možnost se bránit. Městské části dlouhodobě vadí zejména rozměry projektu. 

Děti dostaly novou školkuMateřinka s názvem Beranov pro děti od dvou do šesti let se nově otevřela v Dolních Chabrech. Je součástí nového rezidenčního komplexu Nové Chabry a developer Star Group ji oficiálně věnoval městské části. Jednotlivé místnosti včetně sociálních zařízení pro děti jsou laděny do tří různých barev: modré, žluté a zelené. Místnosti jsou světlé a prostorné s velkými okny vybavenými žaluziemi, které pomáhají regulovat denní světlo. V Praze 8 žije přes 3,5 tisíce dětí ve věku tři až pět let. K dispozici měly do letošního roku 39 mateřských škol. Mateřinka Beranov je čtyřicátá a navýšila kapacitu vzdělávacích zařízení o 72 míst pro děti předškolního věku.