Dvojka žádá o peníze na bezdomovceStále více bezdomovců tráví čas na území Prahy 2, alespoň podle informací městské části. Proto vedení dvojky rozhodlo požádat magistrát o finanční podporu 86 300 korun na rozšíření stávající sociální péče na svém území. Výsledkem by mělo být efektivnější vyhledávání lidí bez domova a důkladnější monitorování lokalit Prahy 2, kde se tyto osoby zdržují. Zároveň mají být peníze použity na kupříkladu materiální podporu za účelem snížení rizika ohrožení života a zdraví, nebo pomoc při základním zdravotnickém ošetření. Celkem by rozšíření těchto služeb mělo vyjít i s podílem městské části na zhruba sto tisíc korun.

Praha 3 uspořádá veletrh kroužkůTřetí městská část po prázdninách uspořádá přehlídku volnočasových a sportovních aktivit pro děti a mládež ve školním roce 2015 2016. Organizace dostanou ve středu 2. září možnost prezentovat na náměstí Jiřího z Poděbrad svoje aktivity a nabídnout dětem přihlášení do různých kroužků. Veletrh proběhne od 14 do 19 hodin. Organizace, které pracují s dětmi, se mohou na veletrh přihlásit na internetových stránkách městské části.

Výstava v Galerii pod radnicíDo konce srpna si mohou návštěvníci v Galerii pod radnicí v budově radnice třetí městské části prohlédnout výstavu obrazů Libora Beránka s názvem Insecta. Výtvarník detailně zachytil svět hmyzu, na zvětšeninách tak návštěvníci mohou detailně prozkoumat složitou a zajímavou stavbu hmyzí fyziologie.

Senioři mohou vyrazit za módouCentrum pro seniory RoSa ve Střelničné ulici pořádá 14. července ve od 14 hodin „Originální módní přehlídku seniorů." Kromě vkusných a slušivých modelů oblečení pořadatel slibuje i bohaté společenské vyžití. Speciálním hostem a patronem přehlídky bude herečka Gabriela Vránová.

V Holešovičkách bude tichý asfaltV pátek začali pracovníci Technické správy komunikací pokládat nízkohlučný asfalt v ulici v Holešovičkách. Druhá etapa výměny stávajícího povrchu bude trvat až do 17. července. Vzhledem k hustotě provozu na této silnici budou uzavírat vždy jen část, tak jak budou probíhat práce. V jednom momentě bude doprava vedena i po druhém jízdním pasu v protisměru, proto by měli řidiči sledovat přenosné dopravní značení a informační tabule na přilehlých silnicích.

Úprava parku po průtazích pokračujePrvní etapa proměny parku Čeňku by měla být hotová do konce léta. I kdyby však byl termín dodržen, jde o zdržení do původního plánu, kdy měla být dosáhnout úprava zdárného konce už na jaře. Vedení čtrnácté městské části vadí, že práce budou probíhat během prázdnin. Kvůli prašnosti, jež dělníci svou činností způsobí, že do parku zamíří méně rodin s dětmi, které by si v zeleni odpočinout. Práce byly zpožděny magistrátem, který musel posvětit dodatek k původní smlouvě, což trvalo podle Prahy 14 několik měsíců.

Dobrá zpráva pro PražanyTřiatřicetiletý český občan, který byl po svém návratu z Jižní Koreje hospitalizován na infekčním oddělení Nemocnice Na Bulovce, není nakažen nebezpečným koronavirem MERS. Potvrdil to hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta. MERS se projevuje jako nachlazení, pokračuje však závažným onemocněním plic a způsobuje i akutní selhání ledvin. Proti MERS neexistuje žádná vakcinace, zatím není známý ani způsob léčby. Více čtěte ZDE.

Číslo dne: 20 000Zlevněný roční předplatný kupon na MHD si už koupilo přes 20 tisíc Pražanů. Každý rok si tento typ kuponu pořídí 160 tisicí lidí. Více čtěte ZDE.