U brouzdaliště a menšího bazénku byla umístěna protiskluzová folie. Děti, které omrzí vodní radovánky, mohou využít nové hřiště s prolézačkami.

Nájmy jsou v hlavním městě o čtvrtinu dražší než v BrněDlouhodobé nájemní bydlení je v Praze o zhruba čtvrtinu dražší než v Brně. Vyplývá to z průzkumu portálu Flatio, který zprostředkovává krátkodobé pronájmy v řádu několika měsíců. Za nájemné bytu 2+kk o rozloze padesáti metrů čtverečních zaplatí lidé v hlavním městě v průměru 12 600 korun měsíčně, v moravské metropoli potom 10 240 korun.

Děti budou řídit autaPrvní Mistrovství světa dětí a mládeže v řízení automobilů na vysílačku je připraveno na tento týden. Registrace účastníků začne zítra v odpoledních hodinách a na ni bude navazovat volný trénink. Ve čtvrtek se zájemci mohou těšit na zahajovací ceremoniál, v dalších dnech již přijde na řadu samotná kvalifikace soutěžících. Závody se konají v hale Sparta Podvinný Mlýn v ulici Kovanecká v Praze 9 v Libni. Nadšenci se stále mohou do soutěže přihlásit na www.iyrca.cz.

Klub rozezní různí DJovéCross Club opět připravil pro své příznivce večer plný elektronické taneční hudby. Během dnešního programu zaznějí jak umělci ze světa drum and bounce, tak i jejich kolegové z reggae scény. Někteří z DJ, kteří se úterní události zúčastní, pojímají akci jako přípravu na společnou vyjížďku do Španělska. Tam v rámci Cross Clubu budou předvádět nejlepší elektro kousky. Příchozí se mohou od 21. hodiny těšit třeba na reggae DJ Dashu Fyah, Jayah, Babylon Rocker a další.

S energetikou poradí odbornicePoradenství zdarma v oblasti energetiky je pro zájemce připraveno každou první středu v měsíci. Ve středu opět začne od 18 hodin v budově MKS V Lipkách, v místnosti kuchyňky. Poradna je určena pro ty, kteří se chystají zateplit dům a neví, jak začít, nebo chtějí vybrat správný kotel do domácnosti.

Zájemci si mohou zapůjčit loďkyMěsto půjčuje loďky k projížďce na Mlýnském rybníce. V říčanském infocentru je možné vyzvednout si klíče za malý poplatek a vratnou zálohu 300 korun a u vody si vybranou loďku odemknout. V rámci půjčovného je i veslo. Pronajmutí plavidla je připraveno pro každého od 18 let po celý týden do 17 hodin.

Kam za kulturou

Karneval v BenátkáchLetošní ročník hudebního festivalu Letní slavnosti staré hudby vyvrcholí 4. srpna romantickou výpravu do Benátek. Španělský sál Pražského hradu rozezní koncertní provedení opery André Campry Karneval v Benátkách. Dílo z roku 1699 určené původně pro versailleský dvůr přednesou úspěšní sólisté mezinárodní scény: sopranistka Judith van Wan-roij, tenorista Mathias Vidal nebo mezzosopranistka Marie Lenormand společně se souborem Collegium Marianum pod vedením Jany Semerádové.

Nový cirkus na VyšehraděProstory katakomb Gorlice a parku na Vyšehradě nabídnou v těchto dnech jedinečné představení. V úterý a ve středu od 20 hodin zde vystoupí uskupení Cirqueon. Diváci se mohou těšit na představení opírající se o Staré pověsti české, které jsou ale aktuálně zpracované.

Norští rockeři KvelertakPředstavte si kaleidoskop norské mytologie, okultní lidové vyprávěnky a satanské vesmírné Vikingy doprovázené blackmetalem poháněnými punkovými a rokenrolovými hymnami. Mohl by to být televizní horor, ale jde o třetí album kapely Kvelertak, které si zájemci budou moci poslechnout 19. listopadu v Lucerna Music Baru.

Melodie beze slovV minulosti byl kytarista a zpěvák Norbi Kovács několikrát k slyšení po boku Ivana Hlase nebo Petra Skoumala. V úterý večer opět představí vlastní tvorbu. Od 21 hodin totiž v Malostranské besedě proběhne koncert jeho songů. Kovácsovy skladby jsou v podstatě klasické písničky, jen většinou beze slov. Jejich základem je totiž melodie.

Výlety Matěje BroučkaČeská knižnice přinášející nejlepší díla české literatury se brzy opět rozroste. Nakladatelství Host ji 8. srpna rozšíří o svazek knih Svatopluka Čecha. Po dlouhé době si čtenáři budou moci prolistovat sbírkou všech autorových próz spojených s postavou Matěje Broučka. Svazek bude obsahovat Pravý výlet pana Broučka do Měsíce, Nový epochální výlet pana Broučka, tentokráte do patnáctého století a Matěj Brouček na výstavě.

Čtěte také: Příznivci skútru Vespa projeli Prahou