Práce na změně územního plánu, která se připravuje již od roku 2008, se zastavily v souvislosti s řízením o památkové ochraně hlavní budovy Nákladového nádraží Žižkov. Součástí aktualizovaného zadání je zpracování urbanistické studie, posouzení vlivů na životní prostředí a prověření dopravního napojení nové čtvrti. Rozhodující slovo má ale zastupitelstvo hlavního města, to bude o věci jednat 15. června.

Malostranské náměstí zahajuje druhou sezónuDruhý ročník veřejného prostoru bez aut čeká Malostranské náměstí. V plánu je množství nekomerčních aktivit. V nejbližší době se například na prostranství objeví instalace Františka Skály s názvem Prastánek či nebo site-specific hudební instalace současné hudby ve spolupráci s HAMU. Vedení města také vyhodnotilo dosavadní úspěšnost veřejného prostoru. Jako problematické se například ukázalo zavedení elektřiny.

Metropole ušetřila. Z loňského roku zbylo přes 12 miliardHospodaření hlavního města včetně městských částí skončilo k poslednímu dni roku 2016 s přebytkem 12,3 miliardy korun. Za loňský rok se také podařilo snížit dluhovou zátěž, metropole předčasně splatila Evropské investiční bance 8,5 miliard korun. „Na příjmech hlavního města se zásadním způsobem pozitivně projevily daňové příjmy – jak hospodářský růst, tak zlepšený výběr daní," okomentovala náměstkyně primátorky pro finance a rozpočet Eva Kislingerová. Co s penězi město udělá, prozatím není úplně jasné. „O záležitosti se momentálně jedná, finance by mohly putovat například do školství či dopravy," popsala náměstkyně.