Tiskárna na Vzduchu připravila od 11 do 18 hodin další pokračování Fair Fair, který nabídne finger food pokrmy menší porce jídla, na které nepotřebujete příbor. Kromě dobrot se můžete těšit také na chat s food bloggerkou Florentýnou z Kuchařky pro dceru.

Sběratelky představí historické i moderní panenkyVýstavu panenek v originálních i ručně šitých modelech mohou návštěvníci vidět v prostorách dubečského Špejcharu. Od dnešních 12 hodin se zde otevírá výstava několika nadšenkyň, které sbírají panenky a šijí na ně i oblečky. Příchozí si mohou prohlédnout nepřeberné množství různých druhů panenek, pokochají se i zmenšenými pohádkovými a filmovými postavami. Na své si přijdou i milovníci historie, svoje zastoupení budou mít také porcelánové a retro panenky. Pro kluky je naopak připravená výstava modelů aut. Expozice bude přístupná veřejnosti do prvního říjnového dne. Během akce budou přítomné samotné sběratelky, které ochotně promluví o své sběratelské vášni.

Letňany radí, co s volným časemBrožuru s názvem Přehled sociálních služeb a volnočasových aktivit pro občany Městské části Praha 18 vydali Letňanští. Lidé v ní najdou kontakty na vybrané poskytovatele sociálních služeb, na organizace zabývající se volnočasovými aktivitami a kontakty na lékaře působící v Letňanech. Tištěná verze brožury je zdarma k dispozici na podatelně úřadu městské části, v Klubu seniorů v Třinecké ulici nebo v letňanské knihovně.

Mezigenerační přehlídka OLD´S COOLZpomalit a uvědomit si, že i staré materiály mohou znovu získat vyšší hodnotu. To je hlavní téma festivalu, který propojí všechny generace. Už v sobotu si budete moci užít jedinečný workshop s předními českými designérkami a s pletařkami z projektu Ponožky od babičky. Vydat se za nimi můžete od 11 hodin do Café Jedna. Další program se pak odehraje přímo ve Veletržním paláci. Chystají se například komentované prohlídky, které se k tématu upcyklace a recyklace přímo vztahují. Akci zakončí módní přehlídka upcyklovaných modelů, které předvedou modelky všech generací. Těšte se také na koncert zpěvačky Never Sol a seniorského sboru Elpida. Vstup na událost je volný, ale kapacita je limitovaná.

Kam za kulturou

Umění na uliciJedinečný umělecký trh UMTrh, který se uskuteční poprvé o tomto víkendu, si klade za cíl dostat umělce a umění z galerií „na ulici". Během něj se prostranství před hotelem Intercontinental v Pařížské ulici promění na otevřenou platformu uměleckého mikrofestivalu. První UMTrh s podtitulem Mladí a neklidní tím zahajuje svou činnost, která by měla kontinuálně navazovat každý poslední víkend v měsíci.

Večer s českým dokumentemZatímco tuzemské filmy nedosahují v posledních letech vysoké umělecké kvality, o do-kumentech naštěstí to samé nelze říci. Přesvědčit se o tom veřejnost bude moci i díky akci nazvané Večer s českým dokumentem, která se uskuteční 26. září v kině Světozor. Mezi prezentujícími se objeví Helena Třeštíková, Filip Remunda nebo mladý režisér Lukáš Kokeš.

Tomáš Klus pro charituJeště než se příští týden po roční pauze vrátí Tomáš Klus na Recyklus Tour, zazpívá tuto neděli od 13.30 hodin v Divadle ABC na charitativním Koncertu pro uši. Pořádá jej Orbi Pontes, organizátor festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením, jenž probíhá až do 2. října. Cílem festivalu je šířit osvětu v oblasti sluchového postižení.

Čtěte také: Budoucnost vzdělávání? Průmyslovka má 3D tiskárny