Prales obklopují stávající i nově vznikající lesy, v nich budou probíhat terénní programy. Areál obsahuje výběhy pro zvířata, komunitní zahradu, naučnou stezku Cesta dřeva a mnoho dalšího.

V Čimicích startují trhyNa osmičce se otevírají nové farmářské trhy, a to u nákupního střediska Draháň v Čimické ulici. Prodejci se na prostranství poprvé objeví v sobotu 3. června, zákazníkům budou k dispozici od 8 do 14 hodin. Farmáři, chovatelé a pěstitelé se pak sejdou vždy každou červnovou sobotu. Městská část slibuje, že se program bude průběžně měnit. Návštěvníci se tak můžou těšit na lokální potraviny, ale i na předměty z keramiky a jiné produkty. Cílem projektu je zviditelnit opomíjené nákupní středisko a vytvořit přívětivé a zajímavé místo pro setkávání.

Místo cesty tunelem pojedou řidiči po objížďceBrusnický a Dejvický tunel? Tudy cesta nevede. Alespoň v noci na neděli. Kvůli pravidelné údržbě a kontrole technologie je od sobotní 23. hodiny do nedělní páté ranní naplánována úplná uzávěra. „Objížďka je vedena ulicemi Patočkova a Milady Horákové," připomíná řidičům Barbora Lišková z Technické správy komunikací.

Magistrát pomůže se sekáním trávyMěstské části hlásí problémy s nedostatečným sekáním trávy. Selhávají vysoutěžené firmy, potíže ale má i Technická správa komunikací, která se stará o část městské zeleně. Tí se totiž před nedávnem změnil status z příspěvkové organizace města na akciovou společnost. Nově je tak třeba na úkony vystavovat objednávky. Magistrát se rozhodl, že městským částem pomůže. Vedení města tak zaúkolovalo TSK i magistrátní odbor hospodaření s majetkem. Náměstek primátorky Petr Dolínek vyzývá, aby občané využívali pro nahlašování problematických míst aplikaci zmente.to, náprava by měla výt zjednána ve zrychleném režimu.

Za programem plným zdraví do sportovního areáluPohybové aktivity pro lidi všeho věku, ale také preventivní přednášky nebo poučení o racionálním stravování včetně kuchařských workshopů pro děti – to je jen část pestrého programu open air festivalu zdravého životního stylu Den zdraví, který v neděli mezi 10. a 18. hostí areál TJ Sokol Podolí v Podolské ulici. Preventivní a vzdělávací program se zde propojí i se zábavou a hudebním programem – a chybět nebudou ani stánky se zdravými pochoutkami. Dětské návštěvníky osloví zdravotnická škola s preventivními programy; mimo jiné vysvětlí, že doktora se není třeba bát. Zato takový zubní kaz – s tím se kamarádit rozhodně nevyplácí!
Zúčastnit se bude možné také charitativních běhů, jejichž výtěžek podpoří nákup zdravotních pomůcek, rekondičních pobytů a rozvoj sportu pro dialyzované nebo transplantované pacienty – a také vydávání časopisu Stěžeň pro pacienty. Pro nejmenší děti místní Školička u Smolíčka připravila speciální program v dětském koutku.