Společný projekt lesů, spolku Mezi stromy a Střední školy umělecké a řemeslné odstartoval v září minulého roku. Z topolových kmenů a šindelových stříšek studenti postupně vyrobili dva tradiční, ale přitom plně funkční včelí příbytky připomínající prastaré dřevěné poklady ze skanzenu, které ozdobili uměleckými řezbami.

Zrodil se tak úl, který vyhlíží jako zamyšlená lidská tvář, nebo úl připomínající vyřezanými podobiznami Adama a Evy výjev z ráje. Další studenti pak vykovali petlice a panty pro zadní dvířka klátů.

Bělehradskou opět projíždí tramvajeBělehradská ulice nyní prochází několikaměsíční rekonstrukcí tramvajové trati, inženýrských sítí, silnic a chodníků. Tramvaje se tam sice vrátily, ale jezdí až do konce srpna v obousměrném omezení. Práce na Bělehradské ulici totiž neskončily, jen se jejich ohnisko přesunulo.

Stavba na Chodově stále pokračujeLidé stále musí počítat s omezením kolem Obchodního centra Chodov. V ulici U Kunratického lesa upravili stavbu tak, aby zajistili vjezd do podzemních garáží. Podle vedení radnice Prahy 11 si tamní obyvatelé stěžují na hluk a prach. Oba problémy řeší s investorem. Z jejich strany byla slíbena náprava a silnější tlak na dodavatele stavby. Prašnost by se měla zlepšit postupným zakrýváním staveniště. U bytů zdravotně handicapovaných lidí domlouvá radnice plošné mytí oken a balkónů na náklady investora.

Dolní Počernice staví nový kruhákV blízkosti základní školy v Dolních Počernicích bude koncem července zahájena stavba kruhového objezdu. Ten by měl nahradit současnou křižovatku ulic Národních hrdinů a Nad Rybníkem. Účelem projektu je zvýšení dopravní bezpečnosti v okolí základní školy a je financován z programu BESIP. Kromě kruhového objezdu bude v rámci stavby opraven vjezd a chodník u školy, upraven stávající přechod a na silnici budou umístěny dva retardéry. Původní projekt předpokládal také zřízení parkování pro rodiče dopravující děti do školy, s tím však nesouhlasil vlastník dotčeného pozemku.

Modřanský areál postupně opravujíAreál Na Zvonici se postupně mění. Dvanáctá městská část tu začala přestavovat a také dělat sadové úpravy. Na Zvonici se pracuje už od dubna. Odstranili tu nekvalitní a náletové dřeviny a zahájili zemní práce a stavební úpravy pěších cestách v parku. Podle místostarosty Roberta Králíčka tu vzniknou nové rekreační prostory. Počítá se s oddechovou loukou s vyhlídkou a také malým přírodním amfiteátrem pro pořádání letních kulturních akcí. Práce v parku jsou naplánovány tak, aby byl přístup na dětské hřiště v maximální možné míře zachován. Během stavebních úprav však může dojít k jeho dočasnému uzavření na nezbytně nutnou dobu.

Na třináctce hodila žena chlór do kašnyV neděli vhodila neznámá žena do fontány Rusalka ve Stodůlkách velkou tabletu chlóru. Přítomní pejskaři byli pohotoví a tabletu vylovili. Pak zavolali policii. Při vyšších teplotách a velké koncentraci by chlór mohl být nebezpečný lidem i zvířatům. Ke kontaminaci díky včasnému zásahu nedošlo. O nezávadnosti vody se pak přesvědčili pracovníci odboru životního prostředí. Ve fontáně nadále žijí pulci.

Sbírka pro Kristýnku vynesla 16 tisícLetošní druhý ročník charitativní sbírky Každý gól má cenu, pořádané lakrosovým oddílem LCC Radotín při Memoriálu Aleše Hřebeského, vynesl 16 tisíc korun. Výtěžek akce bude použit na rehabilitační pobyt pro Kristýnku Kačabovou, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Symbolický šek předal začátkem července Kristýnčině rodině zástupce radotínského starosty a zároveň jeden z trenérů LCC Miroslav Knotek.

V Uhříněvsi přestavují vodojemZ důvodu nedostatku pitné vody na území Prahy 22 vodohospodáři rozšiřují vodojem v ulici V Kuťasech v Uhříněvsi. Stávající zařízení bude zbořeno a místo něj postaveno nové s větší kapacitou. Stavba by měla trvat do března 2018 a v jejím průběhu bude zachováno zásobování pitnou vodou dotčeného území, které tvoří Uhříněves, Pitkovice, Hájek u Uhříněvsi, Královice, Nedvězí u Říčan, Kolovraty, Lipany, Benice a Říčany. Hlučné práce se omezí na období od 8 do 12 a od 14 do 16 hodin, v noci se nebude pracovat vůbec.

Číslo dne: 1293Tolik nabídek je průměrně k dispozici lidem, kteří hledají práci v Praze. Pražané odpovídají na práci hlavně v pondělí, nejvíce rozeslali životopisů 9. března, konkrétně jich bylo přes dva tisíce. Naopak nejméně jich poslali o Štědrém dni nebo Velikonočním pondělí.