Součástí rekonstrukce je i vytvoření bezpečnějších přechodů pro chodce a vysazení dalších stromů. V úseku U Sparty Korunovační jich přibude sedm. „V uplynulých čtyřech letech jsme do ulic vysadili 285 stromů. Jsem rád, že nové stromy dostane také ulice Jana Zajíce,“ uvedl místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský. Opravu financuje Technická správa komunikací, radnice na ni přispěla 16 milionů korun. 

Výstava připomene filozofa KlímuPřízemí historické budovy vysočanské radnice hostí do 6. září výstavu Nalézání filosofa Ladislava Klímy aneb Vysočany, hotel Krása. Expozice v Galerii 9 je věnována Klímovi a jeho pobytu v mystickém vysočanském hotelu v rozmezí let 1915 a 1927, kdy ho podporovali sociolog Emanuel Chalupný a literát Otokar Březina. V dubnu tohoto roku uplynulo devadesát let od úmrtí tohoto myslitele, prozaika a dramatika a 22. srpna i sto čtyřicet let od jeho narození.

Lidé mohou do skleníku Fata MorganaSkleník Fata Morgana v trojské botanické zahradě v Troji bude od dneška přístupný veřejnosti. Zahrada nechala opravit dřevěný můstek, který protíná jezírko. Zatímco můstek je již zcela hotov epifytní kmen a jeho okolí čekají dokončovací práce, které zaberou ještě více než měsíc. Průchod skleníkem je z toho důvodu omezený.