Na sedmičku přijela návštěva z BosnyDelegace státních úředníků z Bosny a Hercegoviny navštívila v minulých dnech vedení sedmé městské části. Na radnici proběhlo neformální setkání, jehož tématem byly veřejné zakázky. Hosté se zajímali o zkušenosti Prahy 7 v této oblasti, českou legislativu a postupy, které se městské části v praxi osvědčily. Setkání zprostředkovala organizace Transparency International.

Na Pankráci plánují den plný zábavyV úterý 22. září pořádá čtvrtá městská část a Komise místní Agendy 21 Den plný zábavy, muziky a smíchu v parku Na Pankráci. Bude tak u příležitosti Evropského týdne mobility. Dopravní podnik hlavního města Prahy tu představí veřejnosti historický autobus. Řidiči si mohou vyzkoušet jízdu na trati z pneumatik. Instruktor dětem poradí, jak obsluhovat autíčko. Děti se také naučí, jak třídit odpad a jaké je to být popelářem. Od pěti hodin pak vystoupí v parku Kašpárek v rohlíku.

Chvalská tvrz ožije poutíNávštěvníci Chvalské tvrzi si budou moci zítra užít bohatý program Svatoludmiské pouti. Kromě kolotočů a dalších pouťových atrakcí na ně budou čekat ukázky výcviku psů a králíků i výstavy pro děti. Od 8:30 proběhne v kostele sv. Ludmily ranní bohoslužba. Nejenom děti si přijdou na své při divadelním představení O kominíku Josífkovi. Závěrem slavnostního dne vystoupí od sedmi hodin na nádvoří tvrze kapela Krausberry.

Jižní Město slaví, tentokrát úsporněKvůli nákladnosti jedenáctidenního maratonu oslav jedenácté městské části, se nové vedení rozhodlo pořádat akci od čtvrtka do neděle. V sobotu čeká návštěvníky na hlavním pódiu v parku u Chodovské tvrze program plný sportu a muziky. Vystoupí tu místní kapela Manželé. V Donovalské ulici se pak uskuteční sousedská slavnost v rámci projektu Zažít město jinak. V Komunitním centru Matky Terezy zazní koncert Stabat Mater. V neděli se zájemci mohou přidat do Běhu 11 kilometrů Prahou 11.

V Běchovicích mají nové hřištěV lesoparku Vinice v Běchovicích bylo otevřeno nové hřiště pro hru zvanou discgolf. Cílem hry je dopravit létající disk co nejmenším počtem hodů do ocelového koše. Lokalita je dostupná ze zastávky autobusu Běchovice nebo na kole z Běchovic po cyklostezce směr Horní Počernice. Po dokončení rekonstrukce přilehlé železniční tratě bude přímo u lesoparku zprovozněna vlaková zastávka Praha Běchovice střed. „Jsem ráda, že se toto území podařilo využít jako sportoviště. Uvidíme, zda se discgolf jako sportovní aktivita mezi Pražany ještě více ujme. Podle mě tento potenciál má," uvedla k tomu radní pro životní prostředí Jana Plamínková. Nově otevřené hřiště je jedním z pěti hřišť v Praze, má celkem devět stanovišť a svojí délkou 1 206 metrů je nejdelší. Hřiště je otevřeno nonstop.

Část Vinohradské projde údržbouV pondělí zahájí Technická správa komunikací kompletní opravu části Vinohradské ulice na Praze 10 v úseku Hollarovo náměstí Starostrašnická ve směru z centra a Starostrašnická Pod Židovskými hřbitovy ve směru do centra. Práce, během kterých dojde k výměně asfaltu a opravě výmolů, by měly trvat do 19. října tohoto roku. Dopravu budou zajišťovat objížďky, městské hromadné dopravy se omezení nedotknou. „Vinohradská ulice je jednou z nejzatíženějších komunikací, z toho důvodu jsme rekonstrukci vozovky rozdělili do třech etap a budeme usilovat o zkrácení termínu dokončení," uvedl k opravám ředitel správy komunikací Ladislav Pivec.

Dobrá zpráva pro PražanyPraha podpoří projekt stavby nových varhan pro svatovítskou katedrálu. Podle smlouvy, kterou město podepsalo s Nadačním fondem Svatovítské varhany, poskytne Praha finanční dar ve výši milionu korun a současně projekt podpoří i mediálně, například na plochách městského mobiliáře. Náklady na nové varhany se pohybují mezi 50 až 70 miliony korun.

Číslo dne: 665Tolik let v sobotu uběhlo od chvíle, kdy Karel IV. položil základní kámen kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého v Praze na Karlově. Od pěti hodin odpoledne dnes k této příležitosti proběhne slavnostní mše, kterou bude celebrovat kardinál Dominik Duka.