Také získala ocenění Profesionální fotograf roku, které se každoročně vyhlašuje ve Velké Británii. Pro její tvorbu jsou typické jednoduché čisté linie, které jsou v případě koláží obohacovány o další zajímavé prvky.

Filmy o módě jsou k vidění v LucerněPod názvem Oh La La! začal v pondělí večer v pražském kině Lucerna dvoudenní program věnovaný filmům o módních návrhářích, slavných krejčovských salonech a trendech. Už v pondělí byl představen například dokumentární portrét špičkového návrháře Jeana Paula Gaultiera, dnes se diváci zase mohou těšit na snímek o anglické „královně módy" Vivienne Westwoodové.

Muzeum získalo japonské plakátyUměleckoprůmyslové muzeum v Praze získalo do svých sbírek rozsáhlou kolekci japonských plakátů. Na základě dlouholeté spolupráce je darovala japonská společnost Dai Nippon Printing. Soubor čítá 1140 položek.

Na čtyřce si zájemci zastřílí laseryV rámci Evropského týdne mobility v úterý 22. září uspořádá čtvrtá městská část cyklosoutěž se střelbou laserovými pistolemi. Od 13 do 17 hodin se akce koná v A parku u ledáren v Braníku. Přijede i olympijský vítěz David Svoboda, který předvede v plné zbroji svoji laserovou pistoli, jíž používá při závodech. Cyklotrialový šampion Josef Dressler předvede exhibici ekvilibristických kousků na svém malém kole. Legendární biker a neohrožený sjezdař Michal Maroši poté pokřtí překážkovou dráhu „pumptrack".

Nová výstava začne ve Viničním domkuV úterý 22. září v 18 hodin zahájí vernisáží zástupci ateliéru kresby a malby výstavu Okouzlení přírodou. Výstava bude ve výstavní síni Viničního domu v Chuchelského ulici až do úterý 6. října. Vystavenými díly budou převážně malby - krajiny a části přírody. Na vernisáži vystoupí soubor zobcových fléten Flauto Giubiloso a Duo UF UF zahrnující ukulele a flétnu.

Na Oktoberfestu v Praze se vypilo tisíc litrů pivaSkvělá bavorská atmosféra a příjemné počasí přilákaly přes 1300 návštěvníků na Oktoberfest, který se konal v neděli 20. září na louce u Břevnovského kláštera. Vypilo se na 1000 litrů bavorského piva z tradičních tupláků a snědlo se 1800 preclíků. O hudební doprovod se postarala mnichovská kapela Gaudiblosn. Mezi hosty byli významní zástupci česko-německého hospodářského, politického a společenského života a mnoho Pražanů. Oktoberfest 2015 v Praze uspořádala Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) společně se Zastoupením Svobodného státu Bavorsko v ČR.

Zoo se musí omluvit za okopírovaná dílaPražská zoologická zahrada se musí omluvit autorovi svého původního loga Michalu Cihlářovi za to, že ve svém areálu využívala díla, která se nápadně podobala výtvarníkově tvorbě. Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze, který zamítl odvolání zahrady. Sporná díla zoo už odstranila. Více čtěte ZDE.

Osmičce pomáhali firemní dobrovolníciObyvatelé osmé městské části v pátek na vlastní kůži zažili Mezinárodní den firemního dobrovolnictví. Téměř 200 dobrovolníků se tu zapojilo do pomoci občanským sdružením, domovům pro seniory, Psychiatrické nemocnici Bohnice, útulku či speciální základní škole. „Dobrovolnictví je v posledních letech v Česku na vzestupu. Stále více firem se každoročně zapojuje do neziskových aktivit a sociálních projektů, čímž se snaží naplňovat svoji společenskou odpovědnost a přispívat tak k rozvoji občanské společnosti. Smyslem dobrovolnické práce je, aby měla přínos pro obě strany, pomoc na straně jedné, větší pochopení na straně druhé," uvedla místostarostka Prahy 8 Alena Borhyová.

Na Proseku dezinfikují voduV bytě zasaženém bakterií legionella v ulici Vysočanská na Proseku a v okolních domech probíhá desinfekce vody pomocí oxidu chloričitého. Objednala ji společnost Pražská teplárenská. Oxid chloričitý se běžně používá při desinfekcích v úpravnách vody. Je méně žíravý než chlor a pro práci s legionellou je vhodnější. Dezinfekce začala v pátek a bude trvat zhruba měsíc. Více čtěte ZDE.

V neděli se poběží tradiční závodUž 119. ročník běžeckého závodu Běchovice - Praha se bude konat v neděli 27. září. Tradičního závodu se letos zúčastní 3 333 běžců, kteří odstartují na třináctém kilometru ulice Českobrodské v Běchovicích a doběhnou až na Žižkov do areálu základní školy Pražačka. „Těším se na to, že i letos budu mít čest předávat nejúspěšnějším běžcům tohoto tradičního závodu ceny," uvedla starostka třetí městské části Vladislava Hujová. Startovné je stanoveno na 600 korun při registraci předem (uzávěrka je v úterý 22. září o půlnoci). Na místě, pokud bude volná kapacita, přijde běžce či běžkyni na 800 Kč. Muži nad 70 let včetně a ženy nad 65 let včetně startovné neplatí, podmínkou však je standardně se registrovat prostřednictvím webu a prokázat se při výdeji startovního čísla platným dokladem s datem narození.

Mateřská škola pojme více dětíV Centru předškolního vzdělávání Bolevecká na patnácté městské části jsou nyní v provozu tři třídy mateřské školy. Od listopadu se však otevřou další dvě třídy. Nyní probíhá elektronický zápis do nově nabyté kapacity, která by měla být bez problémů naplněna. Díky rozšíření by měla mateřinka pojmout na 280 dětí. Na stejný počet se zvýší i kapacita školní jídelny. V budoucnu by se měla otevřít ještě jedna třída, která je nyní v rezervě. Vedení Prahy 15 ji chce otevřít někdy v průběhu příštího roku. Celková kapacity by pak byla šest tříd pro 168 dětí.

Újezd zve na posvíceníTradiční Újezdské posvícení se uskuteční v sobotu 26. září od 10 hodin v areálu sportoviště v Čentické ulici. Návštěvníky bude čekat spousta pouťových atrakcí, občerstvení, živé hudby a pro děti malování na obličej či pohádkové představení Sůl nad zlato v divadle základní školy Masarykova. Zahrají kapely Bad Stone, libý Květoň, Semenáči a Message a vystoupí taneční skupiny Grip a Ambra.

Zeman ukázal knihu o HraděNovou obrazovou publikaci o Pražském hradu od fotografa Herberta Slavíka včera slavnostně představil prezident Miloš Zeman. Při slavnostním křtu mluvil o tisícileté historii Hradu a tradicích s ním spojenými. Obsáhlá kniha obrazově představuje podle Slavíka Pražský hrad nikoli jako turistickou památku, ale jako sídlo prezidenta a jako symbol české státnosti. „Snažím se zachytit atmosféru, určitého genia loci prostor, jak na mě působí. Proto jsem knihu doprovodil živými archivními fotografiemi," prohlásil Slavík. Kniha ukáže i místa, do kterých se návštěvníci nedostanou. Více čtěte ZDE.

Dobrá zpráva pro PražanyNáprstkovo muzeum otevřelo na Betlémském náměstí v centru metropole zrekonstruovaný multifunkční sál Okénko do světa. Sloužit má jako prostor pro výtvarné dílny, přednášky, promítání, besedy a další akce. Vernisáž byla spojena s mexickými výtvarnými dílnami, interaktivním divadelním představením či s komentovanými prohlídkami výstavy Rituály smrti, která právě končí.

Číslo dne: 440Přesně před tolika lety byl korunován českým králem Rudolf II. Habsburský. Syn císaře Maxmiliána II. patřil mezi nejvzdělanější panovníky své doby a vtiskl Praze neopakovatelný ráz. Česká metropole se za jeho panování (1575 - 1612) stala centrem evropské politiky a umění.