Cennost má být chráněna v obdobné vitríně jako faraon Tutanchamon, která nemá v tuzemsku obdoby. Na bezpečnost budou taktéž dbát desítky strážníků.

Přes tři miliony se vybralo na pokutáchPřes tři miliony korun bylo v roce 2014 zaplaceno na pokutách na Praze 1. Dohromady se jednalo o 4 191 přestupků. Přestupků bylo o dvacet procent více než v předminulém roce. Nejčastěji se jednalo o pití alkoholu na ulici, žebrání nebo znečišťování veřejného prostranství. Mezi nejčastějšími hříšníky pak byli hlavně lidé bez domova. Na pokutách za nalévání alkoholických nápojů mladistvým bylo uloženo celkem 431 tisíc korun. Konkrétně šlo o 44 případů.

Studenti poobědvají s předsedou sněmovnyJaké změny Ústavy bych navrhl, aby se lidé mohli snáze účastnit na veřejném rozhodování v České republice? Jste pro snížení věkového limitu pro účast ve volbách? Jaké zákony v České republice potřebujeme? To jsou tři témata literární soutěže o nejlepší studentskou esej, kterou vyhlásil Jan Hamáček, předseda poslanecké sněmovny. Soutěže se mohou zúčastnit mladí lidé, kteří jsou studenty středních škol, gymnázií, středních odborných učilišť a odborných učilišť. Soutěžní práce musí mít maximální rozsah 8 000 znaků včetně mezer. Autoři nejlepších esejí budou mít možnost poobědvat s předsedou Poslanecké sněmovny. Příspěvky mohou studenti zasílat až do 28. února.

Vlaky z Hlavního nádraží pojedou jinakV pondělí 2. února začne dlouhodobá železniční výluka kvůli nutné rekonstrukci zastřešení nástupišť na pražském Hlavním nádraží. 
Z důvodu omezené kapacity stanice a upřednostnění dálkové nedotované dopravy bude minimálně na rok prakticky přerušen provoz průjezdné vlakové linky S7 mezi Hlavním nádražím a Úvaly. Výluka se bude týkat osobních vlaků od Úval a Radotína a také integrovaných rychlíků od Kralup nad Vltavou. Další omezení lze očekávat od 
2. března 2015, kdy začne další etapa modernizace železničního koridoru v úseku Praha-Běchovice - Úvaly.

Pražští senioři míří na univerzituV lednu odstartoval projekt Virtuální univerzita třetího věku, který se otevřel pro všechny seniory nejen z Prahy 4 v pankráckém DDM Praha – Hobby centrum 4. Po úvodním společném kurzu si můžou senioři vybrat tematické okruhy přednášek, jako architektura, čínská medicína, finance, hudební nástroje nebo pěstování. Výuka je dvakrát měsíčně v délce 1,5 hodiny. Po úspěšném absolvování šesti semestrů jsou senioři vyzváni k promoci na pořadatelské České zemědělské univerzitě.

Zaplavte si potmě se Světluškou!Plavali jste někdy poslepu? Přijďte si to v sobotu spolu se Světluškou vyzkoušet od 11 do 16 hodin na Plavecký stadion Podolí. Podpoříte tím nevidomého plavce Miroslava Smrčku na cestě za jeho snem – reprezentací ČR na paralympiádě v Rio de Janeiro. „Za běžné vstupné do Podolí, tedy 99 korun na 90 minut, čeká na návštěvníky bohatý doprovodný program. Čtyřicet korun z každé vstupenky přitom putuje do sbírky Světluška na podporu plaveckých aktivit Miroslava Smrčky," řekl Přemysl Filip, který Plavání Potmě organizuje.

V Chuchli se bude závodit na lyžíchVe středu 4. února se již počtvrté v novodobé historii promění závodiště ve Velké Chuchli v závodní lyžařskou dráhu. Na programu je další ročník tradičního závodu Pražského poháru v běhu na lyžích. Prezence začne v 15 hodin v prostoru tribuny závodiště ve Velké Chuchli. „Určitě si závody nenechte ujít, jde o jedinečný zážitek pro všechny fanoušky zimních sportů! Pražský pohár v běhu na lyžích navázal 
v roce 2012 na tradiční závody, které se konaly v Krčském lese až do roku 1942," uvedl Radek Klíma, starosta Prahy 5. Vítězové obdrží věcné ceny a medaile, muži a ženy získají také finanční odměnu.

Na šestce přijmou více než 1100 prvňáčkůUž příští týden se 
v šesté městské části uskuteční zápisy do prvních tříd. Celkem patnáct škol, jejichž zřizovatelem je Praha 6, přijme 1114 prvňáčků. A jaká budou základní kritéria u zápisu, který se koná 3. a 4. února? „Na prvním místě jsou přijímány děti ze spádové oblasti školy. Poté dítě, které má v Praze 6 trvalý pobyt a přednost budou mít děti, kdy školu již navštěvuje starší sourozenec. Následně budou přijaty děti s trvalým pobytem v hlavním městě a pak teprve dojde na ostatní zájemce," řekl Jan Lacina, zástupce starosty.

Radnice veřejnosti nechce nic tajitRadnice Prahy 8 se dále otevírá veřejnosti. Nově je umožněno nahlédnout také do jednání výborů Zastupitelstva MČ Praha 8. Informuje o tom mluvčí radnice Anna Patočková. Finanční i kontrolní výbory podle Patočkové budou zveřejňovat informace o své činnosti na webu MČ Praha 8. Zveřejňováním informací chce radnice umožnit efektivní kontrolu činnosti a hospodaření obce svým občanům. Koalice ANO - ČSSD - SZ považuje vyšší transparentnost za jednu z klíčových podmínek k získání důvěry veřejnosti a za jeden z vhodných prostředků prevence korupce.

Desítka dostala za minulý rok 557 podnětůRekordní počet 557 případů zaznamenala služba takzvaných MMS podnětů, s jejichž pomocí mohou občané Prahy 10 hlásit radnici případy nepořádku v ulicích 
a další závady. Obyvatelé desítky hlásí nejčastěji problémy týkající se skládek, údržby zeleně, závady na dětských hřištích či závad na komunikacích.

Dobrá zpráva pro PražanyAsociace průvodců České republiky pořádá pro širokou veřejnost u příležitosti Mezinárodního dne průvodců bezplatné prohlídky Prahy. Uskuteční se v sobotu 21. února od 14 hodin. Sraz účastníků je před domem U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí. Na prohlídky se Pražané nemusí hlásit.